artwork

En duygusal 50 filmden 2’si Türkiye’den

9 yıl önce

0

Uluslararası arenada pazarlama danışmanlığı yapan Brainjuicer, patentli ComMotions iletişim testi ile, her yıl dünya çapında yüzlerce reklamı test ediyor. Emotion-into-Action™ skorlama sistemi ile en yüksek ticari başarı potansiyeli olanlar belirleniyor. Yıldız tablosu ise pazardaki başarıyı tahmin ediyor.

2014’ün başarılı viralleri, ödül kazanan işleri ve tüketici tarafından da beğeni toplayan 400’ün üzerinde reklam filmini test eden Brainjuicer’ın FeelMore50 listesine göre, çalışmaların sadece %50’den azı 3 yıldız ve üzerinde skor almayı başardı. En az 3 yıldız verimli büyümeye işaret ediyorken Avrupa kıtası ortalamasının da 3 yıldız olduğu görüldü.

5 yıldızlı Blockbusters alanında yer alan reklamlar arasında Türkiye’den de iki çalışma bulunuyor. Türk Hava Yolları‘nın Lowe İstanbul imzalı “Hayal Edince” reklamı listede 2. sıraya yerleşirken; Cornetto‘nun Lola/Lowe & Partners imzası taşıyan ve Yalın’ın Yeniden şarkısıyla gündeme oturmayı başaran reklamı 14. sırada yer alıyor.

Cornetto, Yalın’ın Yeniden şarkısıyla dikkat çekmeyi başardı. “Türkiye’de uçmadığımız tek bir yer kalsa dünyada en çok noktaya uçmuşuz ne fayda”

Listede ilk 5’te yer alan reklamlar ise şöyle:

1. Le Trefle, Leo Burnett France, Kıta Avrupası, Fransa – Emma

 2. Türk Hava Yolları, Lowe İstanbul, Kıta Avrupası, Türkiye – Hayal Edince

3. Anheuser-Busch InBev, Anomaly, Amerika, Amerika Birleşik Devletleri – Puppy Love

4.Thai Life Insurance, Ogilvy & Mather Thailand, APAC, Tayland – Unsung Hero

5. Procter & Gamble,Beacon Communications, APAC, Japonya –  Mom’s 1st Birthday

 

Listenin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Senin için
Tümünü göster
Campaign Global Agency of the Year Türkiye’den kısa listeye kalanlar

Aralarında TBWA/İstanbul’un da olduğu ajansların ve kişilerin listesi açıklandı...