Dünya parmaklarımızın ucunda

Microsoft’un son işletim sistemi Windows 8 piyasaya sürüldüğünden itibaren pek çok şirket Windows 8’li ürünlerinin tanıtımına başladı. Tayvan merkezli ünlü bilgisayar ve donanım firması Asus da bir önceki gün Windows 8 cihazlarını tanıtmak amacıyla İstanbul Renaissance Bosphorus Otel’de basın toplantısı düzenledi.

Kişisel bilişim çağındayız. Bununla beraber teknoloji daha karmaşık ve sofistike, takip edilmesi zor hale geldikçe insanlar kullanım kolaylığı yüksek, eğlence unsurunu da içinde barındıran cihazlara yönelmeye başladı. Tüketicinin bu içgörüsünü merkezine koyan  Asus’un Türkiye, Brezilya ve Afrika direktörü Peter Chang; Windows 8’in sağladığı olanaklarla mükemmeli arayan, kullanıcı dostu bir deneyim sunduklarını söyledi. Cihazların sunduğu mobilite, sonicmaster teknolojisinin kullanıldığı ses sistemi, yüksek çözünürlüklü ince ekranlar Asus’un taşınabilir bilgisayar tarafındaki tecrübesiyle birleşince ortaya kaliteli ve yenilikçi ürünler çıkmış.

Taichi

Asus’un Windows 8 ürün ailesinde en dikkat çeken ürün ‘perfect combination’ olarak tanıtılan Taichi bilgisayar diyebiliriz. Dizüstü bilgisayarla tabletin karışımı olan cihaz, çift ekranıyla pazarda inovatif bir ürün olarak konumlandırılıyor. Fiyatları ise 1499$ ve 1999$ arasında değişiyor. Aşağıdaki videoda tanıtımını izleyebilirsiniz.

Transformer

Asus’un diğer bir yenilikçi ürünü Asus Transformer. İsminden de anlaşılacağı gibi bu bilgisayar, hem notebook hem tablet olarak kullanılabiliyor. İstenirse bilgisayarın ekran ünitesi rahat bir şekilde çıkarılıp tablet olarak taşınabiliyor. Ayrıca markanın Türkiye müdürü Bora Aras‘ın söylediğine göre  Transformer Book dünyanın en hızlı tableti olma özelliğini taşıyor.

Yorum

Sadece tablet bilgisayarlar açısından bakarsak ios tabanlı cihazların hala pazar liderliğini koruduğu bir gerçek. Fakat pek  çok insan sadece tablet bilgisayarla yetinmiyor, onu kullandığı notebook’la birlikte bir artı özellik olarak taşıyor. Bu durumda yeni cihaz alıcıları için Asus’un notebook ile tableti birleştirerek farklı kullanım şekilleri yaratması, tüketici için  güçlü bir fayda değer sağlıyor diyebiliriz.

 

 

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. Birsen Işık diyor

    iyi bilgilendirme..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.