artwork

Dünya Kadınlar Günü’nde öne çıkan reklamlar

5 yıl önce

0

Ortak noktaları kadınların iş hayatında aktif rol almasını desteklemek ve kadının gücüne vurgu yapmak olan reklam kampanyalarını sizin için derledik.

TEB Kadın Bankacılığı kadınların gücüne güç katıyor

TEB Kadın Bankacılığı ile kadınlara iş hayatının çeşitli alanlarında karşılaştıkları engelleri aşmaları için yol gösteren TEB, şimdi de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel bir video yayınladı. TEB, kadınları ekonomide daha çok yer alarak daha fazla söz sahibi olmaları için cesaretlendirmeye devam ediyor. 

Opet kadın gücünün farkında

Opet, Türkiye’nin gündemindeki en önemli konulardan biri olan kadın istihdamına yönelik başlattığı sosyal sorumluluk projesi ‘Kadın Gücü’ kapsamında hazırladığı reklam filmini ekranlara taşıyor. Kadın Gücü Projesi ile kadın istihdamına verdiği desteği her platformda dile getiren Opet, bu filmle kadınların bir gün değil her gün yanında olduğunun da altını çiziyor.

Mercedes-Benz dünyanın ilk kadın sürücüsünü hatırlatıyor

Mercedes-Benz, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde dünyadaki tüm dikkatleri o kadına yoğunlaştırıyor. O kadın olmasaydı belki de marka hiçbir zaman bugünlere gelemezdi: Bertha Benz. Bu kısa ama anlamlı hikâye, dünyanın dört bir yanındaki tüm kadın ve erkeklere ilham kaynağı oluyor; onları cesaret ve özgüvenle vizyonlarının peşinden gitmeye teşvik ediyor.

VakıfBank toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda önemli bir adım attı

VakıfBank, Birleşmiş Milletler’in (BM) özel sektör girişimi “Women Empowerment Principles”ı (WEPs) imzaladı. Böylece VakıfBank, toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda dünyadaki en kapsamlı anlaşmayı imzalayan ilk Türk kamu kuruluşu olduğunu belirtti.

Nike Kore’de de kadınlara destek olmaya devam ediyor

Filmde hayatlarında kendi seçimlerini yaparak başarı sağlamış Koreli kadın atletler, sporcular, kore pop starları ön plana çıkarak kadınlara hayatını kendi eline al vurgusu yapıyor. Ayrıca, reklam kampanyası sporun kadınların  harika başarılar elde etmelerinde etkili olduğuna 8 Mart kadınlar günü bağlamında vurgu yapıyor.

Pegasus kadınları hayallerinin peşinden uçuruyor

Pegasus hayallerinin peşinden uçan kadınlara inandığını ve onların tüm hayallerini desteklediğini söylediği Rafineri imzası taşıyan reklam filmiyle tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor. Pegasus ”Sen de küçük Selin gibi ne olmak istersen olabilirsin; nereye gitmek istersen gidebilirsin. Hayallerinin peşinden uçmak için sadece hayallerine ihtiyacın var!” diyor.

Boyner Grup hak dedi ve noktayı koydu

Boyner Grup bu yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için hazırladığı kampanyasında toplumsal cinsiyet eşitliğine vurgu yapıyor. Manajans J. Walter Thompson imzası taşıyan reklam filminin içeriğinde farklı profillere sahip kadınların ortak sesi “Eşitlik Hakkım” oluyor.

Allianz içindeki potansiyeli durdurma diyor

Allianz kadınlara güç veren ve onları her zaman desteklediği mesajını ileten Dünya Kadınlar Günü’ne özel reklamını yayınladı. Sigorta ve sağlık şirketi Allianz, kadınların cesaretlerini ortaya koyup hayallerinin peşinden giderek içlerindeki potansiyeli açığa çıkarmalarını söylüyor.

Levi’s sınırları zorlayan kadınları anlatıyor

Hindistan’da 2017 yılında yürütülen “I Shape My World” kampanyasından ilham alan Levi’s®, kadınların güçlenmesi girişimini bir adım ileriye götürerek kendisini kadın olarak tanımlayan herkesi kapsayan global bir kampanya yarattı.

Kiğılı Kadınlar Günü için net mesaj verdi

Erkek giyim markası Kiğılı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için hazırladığı videoda #BeraberYürüyelim etiketini kullanmayı tercih etti. Marka, YouthWorks imzalı reklam filminde kanıksanmış olan “Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır.”  sözünün anlamını genel yargılardan arındırıyor.

DeFacto kadınlara duruşun yeter diyor

DeFacto, reklam filminde kadınlara ‘Varlığın yeter, sözlerin yeter, renklerin yeter, gülüşün yeter, duruşun yeter!’ diyerek  güçlü kadın imajına yer veriyor. DeFacto ve Güzel Sanatlar iş birliğiyle çekilen reklam filmi, ‘bir gün değil her gün duruşun yeter’ diyerek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor.

LC Waikiki kadın çalışanları kamera karşısına geçiyor

LC Waikiki, mağazadan lojistiğe, ürün tasarımından yönetim kuruluna kadar 1.797 kadın yönetici ve 24.793 kadın çalışanlarıyla birlikte büyüdüklerini söylüyor. Ayrıca marka Türkiye’de kadına en çok istihdam sağlayan şirket olduğunun vurgusunu yaparken tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor.

Şekerbank kadın emeğini vurguluyor

Concept imzalı reklam filminde Şekerbank; kadının bitmek tükenmek bilmeyen enerjisini, gece gündüz demeden verdiği emeği, yaptıklarıyla üretime ve hayata kattığı değeri öne çıkararak kadınların hakkını teslim ediyor.

Dove yeni reklamında ezberleri bozuyor

Dove Türkiye yeni reklamında herkesin kendi özgü bir tarzı olduğunu, her yaştan bireyin saçlarını kendi istedikleri doğrultuda kullanabileceğini veya değiştirebileceğini vurguluyor. Reklam filmi basmakalıp düşüncelerin ötesinde bir bakış açısı sunuyor.

Keds kadın tanımını yeniden ele alıyor

Keds, “kadın gibi davranmanın” ne demek olduğunu yeniden tanımlamayı amaçlayan yeni bir kampanya ortaya koydu.

Rönesans Holding kadınların rönesansını başlatıyor

Rönesans Holding 8 Mart Kadınlar Günü’ne özel, dünyanın farklı coğrafyalarındaki şantiyelerde çalışan kadınların yer aldığı bir video hazırladı.“Kadınların Rönesansı” başlığıyla yayınlanan filmde Rönesans çalışanları, “İşini tutkuyla yaptıktan sonra, kadın veya erkek olmanın bir farkı yok!” mesajını veriyor.

 

Senin için
Tümünü göster
Castrol ilerlemenin olduğu her yerde

Dünyanın önde gelen madeni yağ üreticisi Castrol, yenilenen marka kimliğinin...