artwork

Dünya gazetesi logosuyla birlikte yenilendi

9 sene önce

0

Dünya gazetesi kuruluşundan bu yana ilk kez logo değiştirdi. Bu değişim ile Dünya, çağdaş ekonomi haberciliğine modern bir kimlikle vurgu yapıyor.

Logoda olduğu gibi, gazete tasarımında da kırmızı renk ağırlığı ile Dünya’nın ulusal gazete kimliği daha güçlü şekilde betimleniyor.

Yeni tasarımla biçimlenen birinci sayfayla, gündeme daha güçlü bir vurgu iddiasını taşıyor. Günümüz iş ve ekonomi dünyasının gerektirdiği “hızlı okuma”, “etkin algı” konseptine uygun olarak, tüm sayfalar okur dostu bir anlayışla tasarlanmış durumda.

 

Ekonomi ve ekonomiyi ilgilendirdiği ölçüde politik haberlerin sunumunda daha sistematik bir yaklaşım benimsediğini belirten gazete “Ekonomide yeni trendler paralelinde “sürdürülebilirlik” teması başta olmak üzere yeni habercilik alanlarına da odaklanıyoruz” diyor.

Dünya değişen dünya ve Türkiye ekonomisini daha doğru okumak, “gerçekte ne oluyor, nasıl oluyor ve neden oluyor” sorularına daha geniş bir perspektiften bakarak daha etkili yanıt vermek amacıyla yazar kadrosunu da yeniledi.

Yenilenen Dünya gazetesi, e-habercilik yüzünü de yeniliyor. Ekonomi haber portalı olarak önemli bir işlev üstlenmeyi hedefleyen “dunya.com” web sitesi, kullanıcı dostu ana yüzü, anlık haber ve yorumlarıyla online ekonomi haberciliğinde yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor.

Dünya ayrıca yeni akıllı cep ve tablet uygulaması ile gazeteye artık, akıllı telefonlardan ve masaüstü ya da tablet bilgisayarlardan kolaylıkla erişim sağlıyor.

 

 

 

Senin için
Tümünü göster
Yaşam maliyeti krizi için ajanslardan yeterli destek gelmiyor

Geçen yıl ajansların yarısından azı personele yaşam maliyeti krizi için...

WPP müşterileri AI ile daha ilgi çekici içerikler üretebilecek

WPP ve Nvidia, reklamverenler için yapay zeka destekli içerik motoru...