artwork

Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı, İstanbul’da markayı anlatacak

10 sene önce

0

İstanbul 7-8 Aralık’ta uluslararası marka zirvesine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Amerika’dan Japonya’ya, Almanya’dan İtalya’ya markanın yetkili isimleri İstanbul Ticaret Üniversitesi ve İstanbul Ticaret Odası tarafından düzenlenen Marka Tescili ve Korumasında Uluslararası Uygulamalar Sempozyumu için  İstanbul’a geliyor.

Aralarında Birleşmiş Milletler’e (BM) bağlı Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı (WIPO) ile Avrupa Birliği (AB) Marka ve Tasarım Ofisi (OHIM) yetkililerinin de bulunacağı zirve, uluslararası marka tescili olmadan dünyanın birçok ülkesine ihracat yapan Türk firmalarını yakından ilgilendiriyor.

Türk Patent Enstitüsü (TPE) Başkanı Prof. Dr. Habip Asan’ın da katılacağı zirvede, iki gün boyunca sunulacak tebliğlerle, uluslararası marka tescili ve koruması masaya yatırılacak. Ayrıca sempozyumda BM’ye bağlı Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı (WIPO) danışmanlarından Antonina Stoyanova ve  Suluk & Kenaroğlu Avukatlık Bürosu’ndan Avukat Yasemin Kenaroğlu, WIPO açısından uluslararası marka tescil (Madrid) sistemini anlatacaklar.

Washington D.C.’deki Arent Fox Hukuk Bürosu’ndan avukat ve marka vekili Matthew R. Mills, Amerikan marka sistemini paylaşacak. Paksoy Şirketler Grubu Başkanı Dr. Cahit Paksoy ise, Türk firmalarının Amerika’da markalaşması ve iş fırsatlarına ilişkin tecrübelerini anlatacak.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Eminönü İsmail Özarslan Konferans Salonu’ndaki sempozyum 7 Aralık 2012 tarihinde saat 09:30’da başlayacak.

NOT: Firmalar için sempozyuma katılım ücretsiz olup, katılmak isteyenlerin, katılımcı ismi, bağlı oldukları şirket/kuruluş ve iletişim bilgileri ile bilgi@suluk.av.tr adresine bugün (4 Aralık 2012) e-mail göndererek kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Senin için
Tümünü göster
Merkeziyetsiz Metaverse Deneyim Alanı: Otokoç Metazone

Türkiye’nin en büyük merkeziyetsiz Metaverse deneyim alanı Otokoç Metazone yeni...

Toyota CEO’su görevi bırakıyor

Toyota Motor Corp. Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Akio Toyoda’nın...

Natalie Portman Dior için kamera karşısına geçti

Natalie Portman Fransız moda devinin marka elçiliğine devam ediyor...