artwork

Drogba’dan “Nestlé Kakao Planı”na destek

8 sene önce

0

Çikolata markası Nestlé KitKat %100 sürdürülebilir kakaodan üretilen ilk global çikolata oldu. Uzun yıllar Chelsea’de, bir dönem de Galatasaray’da oynayan Fildişi Sahili’nin ünlü futbolcusu Didier Drogba da sürdürülebilir kakao üretimi için hayata geçirilen Nestlé Kakao Planı’nın üç bacağı olan daha iyi çiftçilik, daha iyi kakao ve daha iyi yaşamı açıklayan dört filmden birinde oynadı.

Nestle Kakao Planı da çiftçilik ile uğraşan toplulukların yaşamını iyileştirmeyi ve kakao çekirdeklerinin kalitesini arttırmayı hedefliyor. Marka, gerek Fildişi Sahili’ndeki çiftçi toplulukları gerekse ürünlerinin kalitesi açısından toplum ve çevre için sürdürülebilir değer yaratmaya büyük önem veriyor.

Didier Drogba filmde, Nestlé’nin, sağlık ve eğitim alanlarında yoksul Fildişi Sahili vatandaşlarına destek veren Didier Drogba Vakfı ile hayata geçirdiği yeni ortaklığı anlattı. Nestlé, bu yeni ortaklık kapsamında Drogba’nın Fildişi Sahili’nde doğduğu bölge olan Gagnoa’da bir devlet okulu da inşa edecek. Drogba, “Vakfımın Nestlé ile hayata geçirdiği ortaklıktan gurur duyuyorum. Bu, Fildişi Sahili’ndeki çocukların eğitimi ve yaşamında bir fark yaratmaya devam edecek” dedi.


Kampanya, KitKat’ın sahip olduğu YouTube, Twitter, Facebook ve Instagram kanalları üzerinden global ölçekte kullanılacak bir dizi zengin sosyal medya içeriği ile de güçlendirilecek. Kakao Planı kapsamında çocuk işçiliğin önüne geçmek amacıyla çocukların eğitime destek veren Nestlé bugüne kadar Fildişi Sahili’nde inşa ettiği 40’ı aşkın okul ile 10.000’i aşkın çocuk ve gence ulaştı.

 

Senin için
Tümünü göster
Adidas’tan özel resmi Euro 2024 maç topu

Adidas, her vuruşu gerçek zamanlı olarak algılayan Resmi Euro 2024...

Domino’s’tan pizza fırınlı elektrik bisikletli servis

Domino’s, yerleşik pizza fırınlarına sahip radikal teslimat elektrikli bisikletlerini piyasaya...

Mercedes-Benz Amerika’dan elektrikli araç şarj merkezi

Mercedes-Benz Amerika’da tüm sürücülere hizmet veren ilk elektrikli araç şarj...