artwork

Droga: Doğru olduğunu düşündüğün şeyi yap

10 yıl önce

0

ABD, İngiltere ve Avustralya’da ofisleri bulunan Droga5‘in kurucusu David Droga İngiltere’de bir panele ev sahipliği yaptı.

Konuşmacı olarak Sir John Hegarty, David Trott, Steve Henry‘nin yer aldığı etkinlikte konuşan Droga, “Benim için cesaret inançlarını kendini korumanın önüne koymaktır. Çünkü kendini korumak, seni, kariyerini ve ajansını kapsar. Doğru olduğunu düşündüğün şeyi yap, bekleneni yapma. İnançlarını kendini muhafaza etmenin önüne koy” açıklamasını yaptı.

Henry, cesareti iş dünyasındaki etikle örneklendirerek Unilever‘in çevre duyarlılığını vurguladı. Henry, “Bu, reklamcılık dünyasının en cesur şeyidir. Karlarını iki katına çıkarmak ve 2020’de karbon ayakizini yarıya indirmek amacındalar. İş hedefelerini sürdürülebilirlikle birleştirmek dahice” ifadesini kullandı. Henry, “Müşteriler ısrar ediyor” bahanesinin de yersiz olduğunu söyleyerek, “Onunla rekabet edin. Sürdürülebilir ve değerlere sahip olmak reklam dünyasında çok önemli” dedi.

Hegarty de, “Ajanslar harika karar vermezler, harika tavsiyelerde bulunurlar. Cesaret hakkında konuşurken aslında biz cesur değiliz, müşteriler cesur. Kariyerimin önemli bir bölümünü müşterilerin cesur işler satın alması için geçirdim ve çoğunlukla başarısız oldum” ifadesini kullandı. Hegarty, kreatif bir konsepti satmaya çalışırken “cesur” ve “riskli” kelimeleri yerine tanım olarak “coşku”yu kullanmanın daha iyi geri dönüş sağladığını vurguladı.

Kaynak: Campaign UK