artwork

DPİD’de yeni dönem

7 sene önce

0

Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği olarak 10’uncu yaşımızı tüm üyelerimiz, iş ortaklarımız ve meslektaşlarımızla birlikte kutlamak istemiştik, ancak huzur ve neşenin vicdanımızı yorduğu zamanlardan geçiyoruz. Hazırlıklarımızın birçoğunu iptal ettik. Ülkemizin daha güzel yarınlarında kutlamak için bol bol zamanımız olacak, buna inanıyoruz.

Derneğin yönetimi görevini çok kısa bir süre önce devraldık.  Bu sene daha kalabalık bir ekip olarak iş başındayız, zaman dar, yapacak işimiz çok. Yönetim kurulumuz yedek, asil ayrımı olmadan 14 kişilik toplantılarına başladı. Hem içeride, hem dışarıda gerçekleştirmeyi planladığımız çok işimiz var. Bir derneğin, üyelerinin motivasyonu kadar güçlü olduğunu biliyoruz ve bu gücümüzü kullanmak istiyoruz.

Her üyemizin DPİD’den beklentilerini tek tek öğreneceğiz, bu beklentilerin karşılanması için çaba gösterecek ve kendilerinden de bu yönde aktif katkı isteyeceğiz. Birçok alanda olduğu gibi, sektörümüzde de sınırların kalktığı bir dünyada yaşıyoruz.  Her geçen gün farklı disiplinlerin kesiştiğini görüyoruz, bu da Doğrudan Pazarlama tanımının ve kapsadığı disiplinlerin alanının değişmesine sebep oluyor.

Sektör değişirken, nasıl ajanslar olarak seyirci kalmıyorsak, DPİD olarak da aktif katılımcı olacağız. Bu bağlamda, dijital ajanslarımızla, MICE  şirketlerimizle ve üye olmayan diğer ajanslarımızla ilişkilerimizi geliştireceğiz; devlet kurumları, basın – medya kurumları ve markalarımızla ilişkilerimizi devam ettireceğiz.

Kendilerini bu işe vakfetmiş emek veren çok değerli meslektaşlarım, ticari şartlar çok ağır, maliyetler yüksek, markalarımızın bütçe baskıları çok sert biliyorum. Çok zor bir yıl geçirdik. Ama yaratıcılığınızdan, yaptığınız işi her koşulda en iyi yapmaya çalışmanızdan ödün vermediğiniz için sektörümüz adına size minnettarız. İyi ki varsınız.

Sevgili markalarımız, ajanslarınıza sahip çıkın, onların gücü sizin gücünüz. Gecelerini gündüzlerine katarak başarılarınıza katkıda bulunuyorlar.

 

A.Serhat Demirel
DPİD As Başkanı

Bu yazı Campaign Türkiye’nin Şubat 2016 tarihli sayısında yayınlanmıştır.