Sektörümüzün itibarı bizim itibarımızdır

Kurum kültürü, işletmelerin tüm çalışanları tarafından paylaşılan inanç, anlayış ve kurallar bütünü olup; bu kültür, şirket kimliğinin özünü oluşturması açısından önemlidir.

Belirlenen hedeflere ulaşmak amacıyla gerek farklılaşmak gerekse itibar yönetimini sağlayabilmek için kurum kültürünün etik değerlere sahip olması gerekir. Özellikle hizmet sektöründe etik değerleri korumak; itibar yönetimi ile doğru orantılı olduğundan, kurumlara güç ve güven verir.

Doğrudan pazarlamadan etkinlik yönetimine, dijital iletişimden veri tabanı yönetimine geniş yelpazedeki disiplinleri kapsayan DPİD (Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği), sektörel gelişimi tüm yönleriyle desteklemektedir.

Ülkemizin en büyük markalarına hizmet veren ajansların üye olduğu DPİD, hizmet sunduğu kurumlar için çok önemli projeler yönetmekte; bu süreçte markaların çözüm ortağı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Markalar adına hizmet sunup, gerektiğinde rekabet edebilmek için stratejik bilgilere sahip olan DPİD üyeleri için etik değerleri korumak son derece önemlidir.

Doğrudan pazarlama sektörünün bu farkındalığa sahip olarak, etik kodları belirlemesi; bugün ve gelecekte daha kaliteli hizmet sunumu açısından gereklidir. Bu amaçla etik kodları belirlemek üzere çalışmalara başlayan DPİD, hem bünyesindeki ajanslara hem de sektördeki diğer kurum ve kuruluşlara rehberlik yapmayı hedefliyor. Sorumluluk alanını; müşteriden ajansa, üçüncü ve hatta dördüncü parti tedarikçilere kadar genişletmeyi arzulayan DPİD; bu sayede daha konforlu ve uyumlu çalışma platformlarının oluşacağı inancıyla çalışmalarını sürdürüyor.

DPİD olarak yeni yıla, kurumsal ve bireysel itibarımızı güçlendirecek etik kodlarımızı yayınlamanın heyecanı ile giriyor; bu vesile ile enerjimizi bir kez daha tazelemenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Yeni yılda, güçlü ve güzel değerlerle buluşmak üzere…

 

Elmas Özler

DPİD Yönetim Kurulu Üyesi

 

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye Aralık 2017 sayısında yayımlandı.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.