artwork

Dove’dan kısa film: Selfie

9 sene önce

0

Dove, 10 yıldır sürdürdüğü  “Campaign for Real Beauty” için “selfie” dünyasını didikleyerek Sundance Film Festivali’nde bir kısa filmin prömiyerini yaptı.

Unilever markası Sundance Institute ve Academy Award kazanmış olan film yapımcısı Cynthia Wade ile kısa bir belgesel için bir araya geldi. Unilever önce sosyal medyanın güzellikle ilgili konuşmalardaki etkisini araştırdı.

Film birçok nesilden  genç kız ve annesinin yolculuğunu ve onların eşsiz güzelliğini kutlayan yeni bir tür selfie yaratmalarını konu alıyor.

‘Dove Beauty Sketches’ viralindekiyle aynı şekilde Dove katılımcılara kendi görünüşlerini keşfetmelerini ve kendi fiziksel kusurları olarak gördükleri şeyleri öne çıkaran selfie’ler çekmelerini istedi. Profesyonel bir fotoğrafçının yardımıyla kızlar en az çekici özelliklerini kucaklayarak ve böyle güzelliğin tanımını genişleterek sanat yaratmaya teşvik edildi.

Görseller #BeautyIs fotoğraf galerisi için toplandı ve kendi topluluklarındaki her yaştan kadınla paylaşıldı.

Filmi yöneten Wade şunları söyledi: “Kadınların güzelliği tanımlama şekli büyük ölçüde değişiyor ve sosyal medyanın bunun üzerindeki etkisi yadsınamaz. Bizim arkadaşlarımız ve kendimizde gördüğümüz güzelliği fotoğraflama şansımız var. Bu çeşitli görselleri sosyal ağlarda paylaştığımızda kendi tanımımızla güzelliği yeniden tanımlıyoruz.”

Marka dünyanın dört bir yanındaki kadınları güzelliği yeniden tanımlamaya davet ediyor ve güzellik hikayelerini#BeautyIs etiketiyle sosyal medyada paylaşmaya ve bu çalışma için oluşturulmuş siteye fotoğraf ya da video yüklemeye davet ediyor.

 

Kaynak: The Drum

 

Senin için
Tümünü göster
TikTok, reklamverenleri eğlendirerek eğitiyor

TikTok, “nasıl yapılır” videolarıyla reklamverenlere platformun nasıl kullanılacağını gösteriyor...

Apple sağlık verilerinin izinsiz paylaşımına mizah ile yaklaşıyor

Eğlenceli kampanya, sağlık verilerinde gizliliğin önemini vurguluyor...