Dove’dan kadınlara: “Güzel hissetmek senin elinde”

Güzellik üzerine yaptığı projelerle bilinen Dove, dünya çapında yayına giren yeni filmiyle, kadınlara kendi güzelliklerini fark etmeleri ve sahip oldukları potansiyeli hatırlamaları için ilham veriyor.

Dove’un gerçekleştirdiği araştırmalar, kadınların yüzde 96’sının kendilerini güzel hissetmediğini ortaya koyuyor. Her kadının kendi güzelliğiyle gurur duyması gerektiğine, kendini güzel hissetmenin kişisel bir tercih olduğuna dikkat çeken Dove, “Güzel hissetmek senin elinde” konsepti ile yayınladığı yeni filmi ile tüm kadınları kendilerini güzel hissetmeleri ve sahip oldukları potansiyeli fark etmeleri için cesaretlendiriyor.

Dove’un 5 ülkede çekilen yeni filmi; San Francisco, Shanghai, Delhi, Londra ve Sao Paolo’daki kadınların kendi güzellikleri hakkında görüşlerine yer veriyor. Kast kullanılmayan filmde, gerçek hayattan kadınlar kendilerini tanımlamak için “güzel” ile “ne güzel ne çirkin” seçenekleri arasında seçim yapıyor. Film kadınların sık sık kendi güzelliklerini fark etmekte zorlandıklarına ve “güzel” seçiminin daha az yapıldığına dikkat çekiyor.

Dove Kıdemli Başkan Yardımcısı Steve Miles, “Kadınların birçoğu kendilerini ‘güzel’ olarak tanımlamasalar da, yüzde 80’i her kadının güzel olduğu bir nokta olduğunu kabul ediyor. Kadınların artık kendi potansiyellerini fark etmeleri gerekiyor. ‘Güzel hissetmek senin elinde’ mesajını vurgulayan yeni filmimiz, tüm kadınlarda kendi güzellikleri konusunda farkındalık yaratmayı ve kadınların kendilerini güzel olarak tanımlamalarını sağlamayı hedefliyor. Çünkü kadınlar kendilerini güzel bulduklarında, kendilerini daha mutlu ve daha özgüvenli hissediyorlar” diyor.

Reklam filminin yönetmeni Paul Dektor da, “Çekim sırasında kendilerini güzel olarak tanımlayan kadınların pozitif bir enerjiyle ışıldadıklarını gözlemledik. Herkesin içinde, kendi görüşlerini başkalarının görüşlerinin, sosyal medyanın, popüler kültürün önüne geçirebilecek gücün olduğuna inanıyorum. Dove’un yeni filminin tüm kadınlara güzelliklerinin farkında olmaları için ilham vereceğini umuyoruz” diyor.

Dove’un “Güzel hissetmek senin elinde” filmini aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.