İçerik Üreticisi ve bedene güven duyma savunucusu Light şunları ekledi: “Bunun gibi filtreler, gerçekliğin çizgilerini bulanıklaştıran ve nasıl görünmemiz gerektiği üzerinde düşünürken ister istemez yeni standartlar koyan, yepyeni ve gerçekçi olmayan bir kıyas yaratıyor.

Gittikçe toksik hale gelen bu güzellik standartlarına karşı çıkmamız ve genç kızlara kendi özgün, güzel halleriyle kalmalarının sorun olmadığını göstermemiz çok önemli.”

Ogilvy Küresel Yaratıcı Yönetmeni Liz Taylor şunları söyledi: “Çekicilik hiçbir zaman tek bir görünüme veya tek bir standarda uymakla ilgili olmadı ve dijital çarpıtmanın gençler üzerinde yarattığı hasara karşı insanları harekete geçirmemiz gerekiyor.

Ekibimizin bu konuyu ele almak için tutku, mücadele ve sınırsız yaratıcılığı nasıl bir araya geldiğini izlemek, güzelliği birlikte nasıl değiştirebileceğimizin güçlü bir örneğiydi.”

Dove Dış İletişimden Sorumlu Küresel Başkan Yardımcısı Firdaous El Honsali şunları söyledi: “Sosyal medya filtreleri bir yaratıcılık ve kendini ifade etme kaynağı diye değerlendirilebilse de ‘Bold Glamour’, ‘oyun’un ötesine geçiyor. Bir zamanlar yalnızca profesyonellere sunulan araçlara artık sadece bir düğmeye dokunularak erişilebiliyor.”

El Honsali, Dove’un sosyal medyada daha olumlu bir ortamı destekleyebilmek için reklamlarında #NoDigitalDistortion’a bağlı kaldığını belirtti.

@milliemclay DON’T USE THIS FILTER, you are enough without it! Join me and @dove and #TurnYourBack on the #BoldGlamour filter 🥰🫶🏻 #NoDigitalDistortion #AD #bodypositivity ♬ original sound – Millie Mclay

Dove Self-Esteem Project ayrıca ebeveynleri ve bakıcıları yüreklendirerek çocukların sosyal medyada olumlu bir şekilde zaman geçirmesine yardımcı olacak ücretsiz araçlar sunuyor. Proje, 150 ülkede 94,5 milyon gence ulaştı.

Görünüm Araştırma Merkezi ile ortaklaşa oluşturulan “Güven Kiti”, sosyal medyanın çocuklar ve gençler için nasıl sağlıklı bir yer haline getirilebileceğine dair ipuçları sunuyor.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK