artwork

Dove Pakistan yıpranmış saç sorununa NFT’lerle çözüm getiriyor

1 yıl önce

0

Dove‘un Pakistan’da takas edilemeyen token (NFT) lanse etmesiyle, saçları zarar görmüş kadınlar, bir salonda NFT’lerini göstererek ücretsiz olarak besleyici saç bakımı alabiliyor ve bir yıllık Dove şampuanı stoğu kazanabiliyor.

 

Sık işlem yaptıran kadınlar daha iyi bilir, zarar görmemiş saçlara sahip olmak pek kolay değil, bu sebeple Dove, sağlıklı saçlara sahip olmanın nasıl bir his olduğunu deneyimleyebilmeleri ve kendinden emin hissedebilmeleri için çekilişle sadece 10 kadını seçiyor. Dove, toplamaları için onlara e-posta yoluyla NFT göndererek kazananların işini kolaylaştırıyor.

Unilever Metaverse ve Web 3.0 ile ilgilenen Küresel Medya Lideri Amanpreet Singh: “Marka mesajları için NFT’leri kullanıyoruz ve buna karşılık tüketicilerimizi uzun vadeli fayda ile ödüllendiriyoruz. Pazarlamanın ötesinde, NFT’ler gibi yeni nesil teknolojileri; sınırlı sayıda paketler, oyunlaştırma ve blok zinciri destekli avantajlarla oluşturulmuş sadakat programları aracılığıyla yeni tüketici katılımını artırmak ve marka destekçileri oluşturmak için bir yol olarak görüyoruz.” diyor.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign Asia