artwork

Campaign US’te üst düzey atama

8 sene önce

0

Haymarket Media Group, Douglas Quenqua‘yı Campaign’in ABD’deki ilk Genel Yayın Yönetmeni olarak görevlendirdi. Quenqua, Campaign US’e 4 Mayıs’ta katılıp Campaign’in ABD’deki ekibine yol gösterecek ve ayrıca Campaign’in Global Yayın Yönetmeni Claire Beale ile Campaign ABD’nin Editoryal Direktörü Adrian Barrick‘e rapor verecek.

18 yıllık kariyerinde ABD’nin önde gelen gazetecilerinden biri olarak yerleşen Quenqua; New York Times, Wired, Fast Company, The New York Observer, CNBC.com ve Columbia Magazine‘de freelance yazarlık yaptı. Aynı zamanda Adweek’in ve Haymarket’in PR Week‘inde haber editörlüğü görevini üstlendi. Bunlara ek olarak Today, CNN, NPR, CNBC gibi televizyon kanallarında da başarılı bir yorumcu olarak göründü.

Quenqua yeni göreviyle ilgili, “ABD’nin reklamcılık yayınına yeni bir ses olarak giren ve arkasına uluslararası bir bilinirlik almış Campaign gibi bir markada görev almak her zaman önünüze çıkabilecek bir fırsat değil. Reklamcılık bugün global bir iş ve başarılı olabilmeniz için dünya çapında bir ayak izine ihtiyacınız var. Burada harika bir akımla birlikte çalışmak ve iletişime değer katacak şeyler yapmak için sabırsızlanıyorum” dedi.

Campaign’in Global Genel Yayın Yönetmeni Claire Beale ise, “Doug’ın eklenmesiyle yalnızca dünyanın en büyük pazarlama marketindeki pozisyonumuzu güvenli bir duruma geçirmiş olmayacağız, aynı zamanda onun sektördeki bilinirliği ve deneyimi de çok büyük bir katkı sağlayacak. Şu an dünya çapında çok başarılı Campaign markaları network’ü var” ifadesini kullandı.

Douglas Quenqua

Campaign US’in  Editoryal Direktörü Adrian Barrick de, “Doug’ın Campaign US’e liderlik edecek olmasından çok memnunum. Çok etkileyici bir geçmiş performansa ve iletişimde olduğu hayli şişkin bir listeye sahip. Yeni bir enerji ve fikirler getirecektir. Ayrıca, o birlikte çalışmak için harika biri” diye konuştu.

Quenqua, Campaign US’e katılmasıyla birlikte editör ve satış ekibinde de yeniliklerde bulundu. Ekip, Matthew Rothenberg’in İçerik Direktörlüğü’ne, Sarah Shearman’ın da editörlüğe getirilmesiyle güçlendirildi. Campaign, ABD’de 29 Eylül’deki Reklamcılık Haftası’nda yayın hayatına başlamıştı. Açılıştan bu yana Unilever’den Keith Weed, Ogilvy’den Tham Khai Meng, TBWA’den Lee Clow ve Starcom MediaVest’ten Laura Desmond gibi sektörün 100’den fazla lideriyle görüşerek network’ün ilgisini çekmeyi başarmıştı.

 

 

Senin için
Tümünü göster
Publicis Groupe Türkiye’de üst düzey atama

Hülya Cesur, Publicis Groupe Türkiye’ye Chief Growth Officer ve Yönetim...