Doritos’tan gökkuşağı renklerinde cipsler

Doritos, LGBTi topluluğuna destek vermek amacıyla It Gets Better Project  ile ortaklaşa bir proje hazırladı.

LGBTi derneğinin bayrağındaki renkler referans alınarak bu renklerde ciplerden oluşan paketler hazırlayan marka, ilk olarak sınırlı sayıda üretim gerçekleştirdi. Cipslerin tüketici tarafından beklenenin üzerinde ilgi görmesiyle marka, bu ciplerden yeniden üretmek için hazırlıklara başladı. Yeniden üretime geçilmesinin ardından gökkuşağı renklerindeki cipsler Medeni Farkındalık Günü olan 11 Ekim‘e kadar satışta olacak. Bu tarihe kadar da Doritos markasının tüm sosyal medya hesaplarında LGBTi’nin gökkuşağı logosu bulunacak.

Texaslı şirket The Plano da kampanyaya sponsor olarak 20 Eylül’deki Dallas Gurur Geçidi’nde bu cipslerden katılımcılara dağıtılmasını sağlayacak.

Markanın Pazarlama Müdürü Ram Krishnan projeyle ilgili: ” LGBTi topluluğu ile insan hakları eşitliğine bağlılığımızı gösteriyoruz. Herkesin eşit olmasını kutluyoruz” dedi. Markanın amacı cinsel kimlikleri nedeniyle toplumdan dışlanan ve ikinci sınıf insan muamelesi gören insanları destekleyen It Gets Better derneğine kaynak sağlamak ve bu konuda toplumda bilinç yaratmak.

Proje, kaynak sağlama amacı taşıdığı için derneğe 10 dolar veya üzerinde bağış yapanlar bu cipslerden satın alabiliyor. Cipslerden elde edilen tüm gelir yine derneğe bağışlanıyor. Gökkuşağı renklerindeki cipslerin yaratıcı sürecini ise yaratıcı ajans Goodby Silverstein & Partners üstlendi.

Kampanya sosyal medyada da #BOLDANDBETTER  hashtag’yle destekleniyor.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.