artwork

Dönüşüm ve değişime odaklananlar kazanacak

2 sene önce

0

Ardımızda bıraktığımız dönemin kuşkusuz en önemli gelişmesi koronavirüs salgını ve salgının sektörler üzerindeki etkileri oldu. Geçtiğimiz dönem, tüm yaşanan olumsuzlukların yanında iş yapış şekillerinde gerçekleştirdiği büyük dönüşümle tüm sektörlerin ezberini bozdu.

Bu süreçte, iş süreçlerinin online olarak yürütülmesi ve uzaktan çalışma sistemi birçok şirket ve çalışana yeni yetenekler kazandırdı. Yeni düzenle birlikte insanlar kendilerine daha çok vakit ayırırken bir yandan da işlerini sürdürebilme imkanı yakaladılar. İstenen yerden çalışılması, yaratıcılık ve üretkenlik anlamında kişi ve kurumlara katkı sağladı. Uzaktan çalışmanın ardımızda bıraktığımız dönemde bizlere birçok şey öğrettiğini düşünüyoruz. Değişmesi olanaksız gibi görülen iş yapış şekilleri kısa bir sürede değişirken bu değişime hızla ayak uyduranlar kazanan tarafta yer aldı. Bu süreçte “360 derece iletişim” olarak adlandırılan ve iletişim faaliyetlerini tümleşik bir şekilde yürütülmesini sağlayan modelin gelişimi de hız kazandı. Bizler de önümüzdeki döneme damgasını vuracağını düşündüğümüz gelişmeler arasında “dijital stratejilerin” yer alacağını düşünüyoruz.

“Dijitalin gücünün” keşfedilmesiyle birlikte hayatın hemen hemen her alanında dijital izler gören ve bu izlerden anlamlı sonuçlar çıkartarak, bu verileri yorumlayanların iletişimin yaşadığı dönüşüm sürecinde kazanan tarafta yer alacağını söyleyebiliriz. Dijital marka kimliği ve sürdürülebilir dijital iletişim stratejileri önümüzdeki dönemde sektörümüzün gündeminde olmaya devam edecektir. Bizler de; medya iletişimi, itibar yönetimi, dijital strateji danışmanlığı ve kreatif süreçleri bir bütün olarak görüyor ve kurum stratejimizi bu paralelde şekillendiriyoruz.

Hayatın her alanında olduğu gibi iletişim sektöründe de dönüşüm ve değişime odaklananların bu süreçte kazanan taraf olacağına inanıyorum.

Orkide Gökhan

İDA Üyesi

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye’nin 110. sayısında yayımlanmıştır.

Senin için
Tümünü göster