artwork

Donald Trump’ın tanıttığı yeni logoda Star Trek benzerliği

4 sene önce

0

Donald Trump, Star Trek Insignia’ya benzeyen yeni uzay kuvvetleri logosunu tanıttı.

Başkan Donald Trump, ABD Uzay Kuvvetleri logosunu resmen açıkladı ve Star Trek hayranlarının aşina olduğu logoya benzerliğiyle dikkat çekti. 

Uzay kuvveti, ABD silahlı kuvvetlerini uzay savaşına hazırlayan yeni geliştirilmiş bir dal. Aralık 2019 itibarıyla ABD kongresi, ordunun altıncı kolunu oluşturan 738 milyar dolarlık bir askeri tasarıyı geçerek kuruluşuna izin verdi. ABD Hava Kuvvetleri, markalaşma, tek tip tasarım ve yeni bir silahlı kuvvet yaratma ile ilgili diğer çeşitli gerekliliklerden sorumlu.

Resmi sözcü, kamuoyuyla paylaşılan logonun, yeni resmi logo olduğunu söyledi: ‘ABD uzay kuvvetleri mührü, hava kuvvetinin gururlu geçmişi ve en iyi alan yeteneklerini sağlamanın uzun yıllara dayanan kaydını onurlandırıyor. Seal mühürdeki merkezi tasarım öğesi olan delta sembolü ilk olarak 1942’de ABD ordusu hava kuvvetleri tarafından kullanıldı ve 1961 yılına dayanan erken hava kuvvetleri uzay örgütü amblemlerinde kullanıldı. O zamandan beri delta sembolü, askeri uzay topluluğu amblemlerinde önemli bir özellik oldu.”

 

Senin için
Tümünü göster
Yepyeni bir medya planlama ve satın alma ajansı: “STAFF”

“STAFF” medya planlama ve satın almaya yepyeni bir soluk getiriyor...

IWC ve Lewis Hamilton, Tourbillon İçin İş Birliği Yapıyor

IWC ve Lewis Hamilton, Formula 1 Yarışlarından Esinlenen Bir Tourbillon...

Snapchat AR Kurumsal bölümünü kapatıyor

Snapchat, reklamverenlere AR araçları sağlama sözü vererek AR Kurumsal bölümünü...