Domino’s sipariş etmenin en absürt yolu ne olabilir?

Domino’s‘un son reklamı, şehir genelinde ‘Yodeling’* tarzı ile pizza siparişi veren arkadaşları ekran karşısına çıkarıyor.

VCCP tarafından hazırlanan ve 7 Haziran’da yayınlanmaya başlayan reklam, karantina sonrası yeniden bir araya gelişe işaret ediyor. Domino’s’un kasım ayında lanse edilen “We got this” marka platformunun üçüncü ayağı.

Domino’s sipariş uygulaması özelliğinin tanıtıldığı reklamda bir grup arkadaşın şehirde pizza siparişlerini birbirlerine farklı bir tarzda seslenerek verdiğini görüyoruz. Kanepede oturup konsol oyunu oynarken arkadaşının yodelini duyan bir başka genç, ona yine bir yodel ile yanıt veriyor ve bu da şu anlama geliyor: “Tabii… Benimki de Pepperoni Passion.” Bu şekilde ilginç ‘sipariş şarkıları’nın tiz sesi tüm şehre yayılıyor ve hatta kanepesinde oturan yaşlı bir kadını rahatsız edecek düzeye dahi geliyor. Arkadaşların hep birlikte pizzalarının tadını çıkarması ve “Grup siparişiyle tanışın, yalnızca uygulamamızda” cümlesiyle sona eriyor.

Entegre kampanya altı ay boyunca İngiltere ve İrlanda’da çeşitli formatlarda yürütülecek: TV, dijital video, sosyal mecralar, açıkhava, radyo (yodeling dersleriyle birlikte) ve PR. Havas Media ile ortaklaşa yürütülen açıkhava çalışması; yerel sanatçılar, Birmingham’dan Gent48 ve Sheffield’den Marcus Method tarafından özel olarak ortaya çıkarılan duvar resimlerini içeriyor. Başka bir yerde, Londra’daki Westminster Bridge’de bir pencereden dışarı çıkan bir yodel’in olduğu 48 sayfalık bir posterden “house extension” yapıldı.

Sosyal mecralardaki uygulamada insanları Yodeling topluluğuna katılarak çevrim içi olarak yer almaya teşvik etmek için #DominOhHooHoo hashtag’i kullanılacak ve bir Snapchat filtresine benzer şekilde tüketicilerin katılımı sağlanacak.

VCCP Yaratıcı Yönetmeni David Masterman: “Herkesin yeniden bir araya gelmekten bahsettiği bir dünyaya nasıl geçiş yapılır? Biz yodel ile yapıyoruz. Domino’s insanları her zaman bir araya getirir ancak hepimizin geçirdiği bu bir yıl sonrasında daha fazla şey ifade ediyor.” dedi.

Domino’s CMO’su Sarah Barron ise şöyle ekledi: “Ülkemiz pandemiden kurtulduktan sonra aileleri ve arkadaşları yeniden bağlantı kurmaya ve Domino’s’un keyfini birlikte çıkarmaya teşvik etmek istedik. Çatılardan veya camlardan yodel ile sipariş veren arkadaşları göstermekten başka, insanların dikkatini çekmenin daha iyi bir yolu var mı?”

*: Başlıca kullanım alanları honky tonk, country, country and western, ve folk olan normal diyafram tekniğiyle falsetto arasında gelip giden vokal çeşididir.

Künye

Ajans: VCCP

Yaratıcı Ekip: Daniel Glover-James, Elias Torres ve David Masterman

Medya Ajansı: Havas Media

Prodüksiyon Şirketi: Somesuch

Yönetmen: Sam Hibbard

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.