artwork

Domino’s Pizza’dan teslimat için elektrikli araç filosu

2 ay önce

0

Domino’s Pizza, elektrikli yemek teslimat aracı filosu inşa edeceğini açıkladı.Her geçen gün daha fazla şirket elektrikli araçlara yönelirken, dünyanın en büyük pizza şirketinden de yeni bir sürdürülebilirlik hamlesi geldi.

 

Şirket, ABD genelinde Chevy Bolt EV markalı 855 elektrikli yemek teslimat aracını devreye sokacağını açıkladı. Hizmetin ilk olarak 100 araçla başlayacağı duyuruldu. Filonun tamamı Chevrolet tarafından 2016 yılından bu yana üretilen bir bataryalı elektrikli küçük sınıf otomobil modeli Chevy Bolt EV’den oluşacak.

Domino’s Pizza, hayranlara ABD’nin en büyük elektrikli pizza dağıtım filosunun nasıl yaygınlaşacağı konusunda daha iyi bir fikir vermek için her eyalette kaç Chevy Bolt EV’nin dolaşacağını gösteren  etkileşimli bir harita bile oluşturdu.

Şirketin ABD genelinde 6 bin 135 restoranı bulunuyor. Domino’s yetkilileri elektrikli yemek teslimat araçlarının bütün restoranlarında hizmet vermeyeceğini kaydetti. Araçların tek bir batarya ile yaklaşık 420 kilometre gidebildiği dile getirildi.

 

Senin için
Tümünü göster
Disney ve Visa iş birliği yapıyor

Disney’in Visa ile iş birliği, kart sahiplerini Disney’in büyüsüne katılmaya...

Merkeziyetsiz Metaverse Deneyim Alanı: Otokoç Metazone

Türkiye’nin en büyük merkeziyetsiz Metaverse deneyim alanı Otokoç Metazone yeni...

Toyota CEO’su görevi bırakıyor

Toyota Motor Corp. Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Akio Toyoda’nın...