artwork

Doğuş Grubu’nun yeni dergisi GQ Türkiye

12 yıl önce

0

Condé Nast Yayıncılık’ın 1957’den bugüne dek farklı ülkelerde yayınladığı ve Amerika’da yaklaşık bir milyon tirajı olan “Gentlemen’s Quarterly” (kısaca GQ), 20. edisyon olarak Mart 2012 sayısı ile Türkiye’de de yayın hayatına başladı. İlk sayı için Kanat Atkaya’nın Demet Evgar’la yaptığı röportajın yanı sıra, derginin kapak fotoğrafında Demet Evgar ve Didem Soydan yer alıyor.

GQ Türkiye’nin Genel Yayın Yönetmenliği’ni NTV’de uzun zamandır farklı pozisyonlarda çalışan ve kamuoyunca tanınan Mirgün Cabas yapıyor. Doğuş Yayın Grubu Genel Müdürü Cem Aydın’ın ifadesine göre Mirgün Cabas’ın bu göreve getirilmesindeki en büyük sebeplerden biri, Cabas’ın yaşam tarzı ile derginin kimliğinin örtüşmesi.

GQ Türkiye, “erkek dergisi” olarak tanımlansa da, Cabas’a göre, “içinde tasarım, moda, yeme içme kültürü, ilginç dosyalar ve yeni alanlarda okuması zevkli yazılar” olduğu için, kadın okurlara da hitap edecek.

1907 yılında yayın şirketi olarak kurulan Condé Nast, moda ve “lifestyle” dergileri yayınlıyor ve yılda 400 milyon dergi satıyor. Aralarında Vogue, Glamour, GQ ve Vanity Fair gibi dergilerin bulunduğu yelpazedeki yerini alan GQ Türkiye, Doğuş Yayın Grubu’nun Vogue Türkiye’den sonra yayınladığı ikinci Condé Nast markası.