Doğuş Çay yeni tanıtım filmi ile çayın yolculuğunu anlatıyor

En Güzel Çay Doğuş Çay” sloganı ile belleklerde, tadı ile damaklarda iz bırakan, Rize’nin doğal zenginliği ve en önemli geçim kaynağını oluşturan; sofraların, sohbetlerin, dostlukların vazgeçilmez eşlikçisi “Çay” National Geographic uzmanlığı ile çekilen Doğuş Çay yeni tanıtım filmi ile ekranlara konuk oluyor.

Üçü, dünyanın en büyük çay fabrikaları arasında yer alan Rize’de 5 adet çay işleme, Ordu’da ise 1 adet çay paketleme tesisi bulunan ve yıllık 220 bin ton yaş çay üretim kapasitesine sahip bu tesislerden çıkan Doğuş Çay, Türkiye’nin dört bir yanında insanların en güzel anlarına eşlik ediyor.

Rize’nin çiftçilerinin el emeğinden çıkan ve dünyada üzerine kar yağan tek çay olan ‘Türk Çayı’nın hikayesinde Doğuş Çay’ın ait olduğu Karadeniz topraklarına has özellikleri de vurgulanıyor. Çiftçilerin topladığı yaş çayların alım merkezinden otomatik çay yükleme ve boşaltma araçları ile el değmeden fabrikalara oradan da paketleme aşamasına kadar süren yolculuğuna Karadeniz’in muhteşem görüntüleri de eşlik ediyor.

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. Süleyman uçar diyor

    Merhaba el deymeden çayı alım yerlerinden hortumlu araba ile toplatıyoruz diyorsunuz ya reklamdaki deneyimli ‘beyfendiye sorarmısınız’ hortumu tutan çalışan çayın koyulduğu yere niye ayakkabı ile basıyor. Bırakın el deysin ama ayakkabı ile basılmasın bence…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.