Doğrudan Anadolu’ya

Ocak ayı Dernekler Dairesi Başkanlığı’nın web sitesindeki verilere göre ülkemizde, 19.760 adedi İstanbul’da olmak üzere 98.832 adet faal dernek mevcuttur.

DPİD de İstanbul merkezli bir dernek, üyelerimizin tamamına yakını da İstanbul merkezli ajanslardır. Ancak etkinlik ve saha pazarlama ajanslarımız sadece İstanbul’da değil tüm Türkiye’de hizmet vermektedirler.

Ajanslarımız Türkiye’nin her meydanını, her alışveriş merkezini, her üniversitesini, caddesini karış karış gezmiş ve gezmektedir.

2014 yılında göreve gelen yeni Yönetim Kurulumuz, Anadolu’ya açılmak, yerel yönetimler, üniversiteler, yerel girişimciler ve ajanslarla iş birlikleri yapmak üzere karar almıştır. Bu bağlamda DPİD’i İstanbul’da olduğu kadar, Diyarbakır’da da, Konya’da da, Trabzon’da da, İzmir’de de takip edebileceksiniz.  Amacımız ofisleri kendilerine dar gelen ajanslarımızı, Anadolu’da da temsil eder olmak , toplum mekanizmalarının hepsine dokunabilir ve sektörümüzü daha iyi anlatabilir olmaktır.

Biliyoruz ki, sektörümüzü büyütmekten geçen yol, Anadolu’dan geçiyor.

2014, bu sene bitpazarına nur yağsın! Yağsın demekle olmaz, yağdıralım. Eskiye rağbet olsun. Artık her şey bu kadar hızlı ve pervasızca eskimesin, eskitilmesin. Eskiyen sadece yıllar olmamaya başladı; bilim, sanat, popüler kültür, arabamız, telefonumuz, gittiğimiz cafe’ler ve insanlar eskimeye başladı.  Eskitmeye başladık. Eskimek bugünkü zamandan beride kalması olarak düşünülmesin, nostalji değil bu. Eskitiyoruz ve kullanılmamak üzere ya raflara kaldırıyoruz ya da veriyoruz gidiyor eskiciye. Sıkılıyoruz, eskisin istiyoruz.

Her yeni yılda, hayatımızı yenilemek üzere sözler veririz. Bu arada geleceğe taşımamız gereken ne kadar da çok şey vardır aslında, ama arada kaynayıp gider bazıları. İyi de ben mutluyum gittiğim meyhaneden, kitap aldığım kitapçıdan, yaptığım hatalardan, içtiğim kahveden. Neden yenileneyim ki?

2013 zor bir yıldı, 2014 zor başladı. Vakit, geçmişten ders alarak, daha çok çalışma vakti.

İyi bir yıl olsun.

 

A.Serhat Demirel
DPİD As Başkanı
@ASerhatDemirel

Bu yazı Campaign Türkiye’nin Şubat 2014 sayısında yayınlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.