artwork

Doğanay, ‘’şalgam kırmızı çizgimiz’’ diyor

2 sene önce

0

Doğanay, ‘’Şalgam Kırmızı Çizgimiz’’ dediği yeni reklam filmini yayınladı. Doğanay, bu kampanya ile, şalgamı bugüne kadar hiç tatmamış ya da bir sofra içeceği olarak konumlandırmamış tüketicilerle şalgamı tanıştırmayı hedefliyor.

Doğanay, sofraların kült lezzeti şalgam için hazırladığı iştah açıcı reklam filmiyle ekranlarda. Türk yemek kültüründe önemli yere sahip şalgamı, ‘sofraların kırmızı çizgisi’ olarak konumlandıran marka, manifestosunu ünlü şef Mehmet Yalçınkaya ile birlikte anlatıyor. Filmde Mehmet Şef’in lezzetine güvendiği ve kırmızı çizgimdir dediği Doğanay Şalgam Suyu, tavuktan hamburgere et yemeklerinden balığa birçok yemekle bir arada görülüyor.

Türkiye’de şalgam kategorisini ilk olarak inşa eden bir marka olarak bilinen Doğanay, “Şalgam Kırmızı Çizgimiz” kampanyası ile, şalgamı bir sofra içeceği olarak tüm tüketicilere tanıtmayı amaçlıyor.

Renee imzalı reklam filminin yapımcılığını Kala Film üstlenirken, yönetmen koltuğunda Turgut Akaçık yer alıyor.

Reklam filmi ile ilgili bilgi veren Kreatif Direktör Sercan Şenyüz ‘’Bu kampanyada Mehmet Şef ile bir araya gelmemiz bir tesadüf değil. O, işini tutkuyla, gönülden severek ve ciddiyetle yapıyor. Onun mutfağında eğlenceden çok, kusursuz işler yapma motivasyonu hakim. Tam da bu noktada şalgam suyu da benzer bir motivasyonla diğer içeceklerden ayrılıyor. Şalgam suyu kimsenin ikinci içeceği değil. Tutkuyla sahip çıkılan, tadıyla kokusuyla her zaman ne istediğini bilenlerin ilk tercihi” şeklinde konuştu.

Künye:
Reklamveren: Doğanay Gıda
Reklam Ajansı: Renee
Reklamveren Yetkilisi: Yekdağ Çatma
Kreatif Direktör: Sercan Şenyüz
Müşteri İlişkileri Direktörü: Suna Gülru Ağlen
Kreatif Ekip: Caner Esmen, Didar Aktaş, Emre Bulut
Yapım Şirketi: Kala Film
Yönetmen: Turgut Akaçık
Müzik: 25m2

Senin için
Tümünü göster
Salih Bademci, yüzü olduğu Setur için kamera karşısına geçti

Setur, Salih Bademci ile sene boyunca yayınlayacağı reklam filmlerinde Setur’un...

Dünyada Ne Görürseniz: İstanbul’dan

Turkish Cargo’nun mega hub’ı SMARTIST, dünyayı birbirine bağlayarak küresel ekonomiye...

Vodafone “duruyor”