Doğan Holding Kurumsal İletişim’de üst düzey atama

 Doğan Holding Kurumsal İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine Ahter Kutadgu getirildi. Kutadgu, Doğan Holding Kurumsal İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmeden önce kurumsal ilişkiler ve iletişim alanında danışmanlık veriyordu.

İş hayatına 1990 yılında Ditaş-Deniz İşletmeciliği’nde başlayan Ahter Kutadgu, 1991 – 1995 yılları arasında Mobil Oil Türk’te Hukuk Müşaviri, 1995 – 2000 yılları arasında ise Unilever Holding‘de Hukuk Baş Müşaviri olarak çalıştı.

2000 – 2002 yılları arasında Unilever Türkiye Şirketler Grubu Kurumsal İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Kutadgu, 2002 – 2005 yılları arasında Nestle Türkiye‘de Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurumsal İlişkiler ve Hukuk Direktörü olarak görev aldıktan sonra 2005 – 2006’da Sabancı Holding İletişim Direktörlüğü görevini yürüttü.

Kutadgu, 2006 – 2007 yıllarında Türk Telekom Kurumsal İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini yürütürken aynı zamanda YASED Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB Doğrudan Yabancı Yatırımlar Kurulu Başkan Yardımcısı olarak da görev aldı.

Saint Joseph Fransız Erkek Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Ahter Kutadgu, evli ve üç kız çocuğu babasıdır.

 

 

 

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.