Site icon Campaign Türkiye

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

iki şirketin Disney hikayelerinin ve deneyimlerinin erişimini daha da genişletecek yeni bir oyun ve eğlence evreni üzerinde işbirliği yapacağı aktarıldı.

Epic Games’in popüler video oyunu Fortnite ile bağlantılı geniş ve açık oyunlar ile eğlence evreni yaratılacağı belirtilen açıklamada, söz konusu evrenin, Fortnite ve 100 milyondan fazla aktif oyuncusu ve yaratıcısıyla birlikte Disney hikayelerini ve deneyimlerini hayata belirtildi.

Disney Üst Yöneticisi Robert Iger, yatırıma ilişkin değerlendirmesinde, bunun Disney’in oyun dünyasına şimdiye kadarki en büyük girişine işaret ettiğini ve şirketin büyümesi için önemli fırsatlar sunduğunu dile getirdi.

Yani işin sonunda iki şirket bir metaverse evreni inşa edecek, ancak bunun tam olarak ne zaman gerçekleşeceği kesin değil. Zira 1,5 milyar dolarlık işlem, düzenleyici onaylar da dahil olmak üzere geleneksel kapanış koşullarına tabi olacak. Buna rağmen iki şirket halihazırda bazı ortaklıklar yapıyor ve Epic, Disney karakterlerini oyunlarında kullanıyor.

Exit mobile version