artwork

Disney+ yayın akışında coronavirüs etkisi

3 sene önce

0

Walt Disney, coronavirüs sebebiyle yayın stratejisinde değişikliğe gitti ve Karlar Ülkesi 2 (Frozen 2) filminin Disney+ tarihini 3 ay önceye çekti. Rekorları alt üst eden animasyon 15 Mart Pazar günü izleyiciyle buluştu.

Disney, ABD Başkanı Donald Trump’ın coronavirüs ile ilgili ulusal acil durum ilan etmesinden hemen sonra böyle bir karar aldı.

Sürpriz film ile Disney +, evde bir nevi karantinada kalan aileleri bir araya getirdi. Coronavirüs endişeleri nedeniyle çoğu sosyal aktivite ve etkinlik iptal edildiği için insanlar çocuklarıyla birlikte ekrandan biraz moral buldular.

Disney CEO’su Bob Chapek kararla ilgili yaptığı açıklamada: “Frozen 2 ile bu süre zarfında son derece güzel mesajlar aldık. Bu heyecan verici hikayeyi Disney + abonelerimizle erkenden paylaşabilmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

Uluslararası reklam endüstrisi ile birlikte film ve televizyon endüstrileri, virüsün yayılması nedeniyle üretim ve film çekimi konusunda gecikmeler yaşarken, bir yandan da evde kalan ailelerin en çok vakit geçirdiği mecralar.

Tüm bunların yanında bu hafta itibarıyla, şirket hem Disney World’ü hem de Disneyland’ı kapatacağını söyledi. Şirket ayrıca 27 Mart’ta sinemalarda gösterime girmesi planlanan Mulan’ın tanıtım yayınını da bir süreliğine askıya aldı.

 

Senin için
Tümünü göster
Oy ve Ötesi 100 bin gönüllü ile seçim günü sandıkların…

Oy ve Ötesi Derneği, 17 Mart Cuma günü, Impact Hub’da...

GroupM Türkiye etkinliği 21 Mart’ta gerçekleşecek

GroupM Türkiye Akıllı Çözümler Platformu: Belirsizlik Döneminde Değişen Tüketici Beklentileri...

‘BlackBerry’ filminden ilk fragman geldi

Ünlü akıllı telefonun yükselişi ve düşüşü hakkındaki biyografi filmi olan...