Site icon Campaign Türkiye

Disney Türkiye’nin yeni iletişim ajansı H+K Strategies oldu

Eğlence firması The Walt Disney Company’nin (TWDC) Türkiye’deki iletişim danışmanlığını Hill+Knowlton Strategies üstlendi.

Hill+Knowlton Strategies, 2014 Mart ayı itibariyle The Walt Disney Company Türkiye’ye kurumsal iletişim, ürün iletişimi, medya ilişkileri, dijital iletişim ve proje yönetimi konularında hizmet vermeye başladı.

1989 yılında Türkiye’nin ilk halkla ilişkiler şirketlerinden biri olarak Global Tanıtım Halkla İlişkiler adıyla kurulan ve 2010 yılında dünyanın en büyük iletişim hizmetleri gruplarından WPP’in çoğunluk hisselerini alması ile Hill+Knowlton Strategies’in Türkiye Ofisi olarak hizmet vermeye başlayan ajans, Türkiye’de faaliyet gösteren çeşitli kurum ve kuruluşa kurumsal iletişim, pazarlama iletişimi, kriz iletişimi, medya ilişkileri, dijital iletişim, etkinlik yönetimi, medya eğitimi, finans iletişimi ve iç iletişim konularında danışmanlık veriyor.

Türkiye’de ilk olarak 1996 yılında ürün lisansları vermek amacıyla kurulmuş olan Disney Türkiye Ofisi, halihazırda televizyon kanalları, sinema, tüketim ürünleri, ev eğlenceleri ve dijitali de kapsayan geniş bir yelpazede faaliyetlerine devam ediyor.

 

 

Exit mobile version