Site icon Campaign Türkiye

Disney+ İngiltere’de reklam destekli abonelik planına geçiyor

Disney+, 1 Kasım’da İngiltere, Avrupa ve belirlenmiş başka pazarlarda da reklam destekli bir abonelik planı sunmaya başlayacak.Abonelere, ihtiyaçlarına uygun plan seçme konusunda daha fazla esneklik kazandırmayı amaçlayan “Standard with Ads” seçeneği, Standart ve Premium planlarına ek olarak seçilebilecek.

Hizmetin ücreti ayda 4,99 £ ‘dan başlayacak. Aboneler, çevrim dışı görüntüleme için içerik indiremeyecek olsa da, 1080p’de tam HD video yayını izleyebilecek ve aynı hesapla iki eş zamanlı yayın izlemeye izin verilecek.

Disney+ şu anda altı büyük markası altında geniş bir kitaplığına sahip: Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic ve Star.

Walt Disney Company EMEA Başkanı Jan Koeppen: “Reklam destekli planını kullanıma sunarak hem müşterilerimiz hem de birinci sınıf reklam ortaklarımız için daha fazla seçenek sağlıyoruz ve bu da Avrupa’da Disney+ için bir sonraki evrimi işaret ediyor.” dedi.

Lansmanın duyurusu, Disney+’ın küresel abone tabanında son üç ayda %7,4’lük bir düşüş kaydeden Disney’in 3. çeyreğe ait mali raporunun yayınlanmasını da takip ediyor.

Piyasa istihbarat haber servisi StreetAccount’a göre; şirket üçüncü çeyrekte 151,1 milyon aboneye ulaşmayı bekliyordu ancak yalnızca 146,1 milyon oldu.

2022 Aralık’ta Disney+, ABD’de benzer bir reklam içeren hizmetini de piyasaya sürmüştü (“Disney+ Basic”) ancak şirket, üçüncü çeyrek sonuçlarının ardından hizmetin fiyatını artıracağını söyledi.

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Exit mobile version