artwork

Disney buz hokeyi maçının eş zamanlı animasyonunu yayınlayacak

1 yıl önce

0

Disney ve ESPN kanallarında 14 Mart’taki NY Rangers – Washington Capitals buz hokeyi maçı ile eş zamanlı olarak NHL Big City Greens Classic animasyonu yayınlanacak.

Daha önce benzer içerikler üreten NBA ve NFL’in ardından, NHL de ilk kez bir maçla eş zamanlı olarak o maçın animasyon versiyonunu yayınlayacak. Bu alanda daha önce NFL’in CBS ile, NBA’in ise Warner Bros ile yaptığı iş birliklerinin ardından NHL ise bu konuda partner olarak kendisinde Disney’i belirledi.

Animasyonda iki takım oyuncularının Big City Greens çizgi filmine uygun modellenen karakterleri yer alacak. Animasyon, Disney ve ESPN kanallarından eş zamanlı ve canlı olarak yayınlanacak. Animasyonlar ve yayınlar için gereken bütün veri NHL tarafından sağlanacak. Animasyon olarak yayınlanan maç her detayıyla gerçek maç ile aynı olacakken, sadece görüntü olarak Big City Greens çizgi filmine ait bir içerik gibi olacak.

NHL yetkilisi Dave Lehanski: “Bu animasyon oynanan maçın aynısı olacak, maçta gerçekleşen bütün etkinlikler animasyonda da bire bir aynı olacak, sadece her şey farklı görünecek. Bu iş birliğini genç izleyici kitlesine erişmek için çok önemli buluyoruz” açıklamasını yaptı.