artwork

Disney 100. yılını sürükleyici bir deneyimle kutluyor

1 yıl önce

0

Walt Disney Company, 100. yıl dönümü için sürükleyici bir deneyim yarattı

Genç yetişkinleri hedefleyen “Wonder of Friendship: The Experience” 12-21 Mayıs tarihleri arasında Londra’da 180 The Strand’da açılacak.

Alice Harikalar Diyarında, Aslan Kral, Mickey & Arkadaşları ve Lilo & Stitch gibi Disney klasiklerinden ilham alan 1.000 metrekarelik çeşitli enstalasyonlar, arkadaş grupları tarafından keşfedilmek için bekliyor.

Konuklar deneyime, Alice Harikalar Diyarında’dan ilham alan Gizem Bahçesi’ne tavşan deliğinden düşerek başlayacaklar.

Disney hayranları; yüksek boylu çiçekler, ekmek kanatlı kelebekler (bread-and-butterflies) ve Kraliçe’nin Kart Muhafızları arasında puslu bir labirentte yürüyecek.

Ziyaretçiler Lilo’nun hatıralar geçidinde bir gezintiye çıkarak ve bir sörf tahtasına atlayarak Lilo & Stitch’in Ohana Körfezi’nin tropikal manzaralarını deneyimleyebilirler.

Daha sonra konuklar Disney’in ünlü arkadaş grubu Simba, Timon ve Pumbaa ile birlikte Lion King’in orman temalı Orchestral Oasis odasını keşfedebilirler.

Son olarak, ziyaretçiler kendilerini Mickey & Friends Wonderverse odasında Mickey, Minnie, Donald, Daisy, Goofy ve Pluto’nun gerçek boyutlu heykelleriyle vakit geçirirken bulabilirler. Konuklar, karakterlerle etkileşime geçtiğinde hareket sensörleri tetiklenecek ve odadaki dev LED ekranlardan birinde her karakterin benzersiz canlı sanat animasyonu görünecek. Ayrıca, artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanarak orijinal bir giysi oluşturabilecekleri İçerik Stüdyosu tarafından desteklenen bir deneyim de dahil olmak üzere çeşitli perakende pop-up’larını ziyaret edebilecekler.

Deneyim boyunca Disney hayranları, her sergi odasındaki QR kodlarını taradıklarında Disney karakterlerine hayat veren Snapchat AR filtrelerini kullanabilecek.

Ziyaretçiler deneyimin sonuna geldiğinde bir “Disney Wonder of Friendship” çıktısıyla hangi Disney arkadaşlıklarını paylaştıklarını öğrenecek.

Deneyim, Haygarth ile ortaklaşa gerçekleştirildi.

Erken bilet satış fırsatı, İngiltere ve Fransa’daki H&M üyelerine 25 Ocak – 8 Şubat tarihleri arasında iki hafta süreyle sunuluyor. Londra, Paris ve Berlin biletleri, 9 Şubat 2023’te kişi başı 17,50£’dan genel satışa sunulacak.

Disney EMEA Tüketici Ürünleri Pazarlama ve İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Sarah Fox: “Geçirdiğimiz bu yüz yıl boyunca Disney hikayeleri arkadaşlığın ve diğerlerinin farklılıklarını görmenin önemini vurguladı, bu nedenle yıl dönümümüzü kutlamak için daha iyi bir tema olamazdı.

Alice Harikalar Diyarında’ki çekli yürüyüş yolundan Lilo & Stitch’in fotoğraf çerçevesi fırsatına kadar, en iyi arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz pek çok sosyal medya anı olacak.” dedi.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK