artwork

Direksiyon başında Facebook durumunu güncelleyebileceksiniz

12 sene önce

0

Teknolojinin hızına yetişmek imkansız. Artık mobil durumdayken yalnızca akıllı telefonlardan internete girme devri sona erdi. Mercedes Benz 2013 serisi sayesinde sürücüler direksiyon başındayken Facebook’a girebilecek. Reuters kanalına yapılan açıklamaya göre 2013 model arabalarda telematics adı verilen bir sistem olacak ve bu araç içi özel sistem sayesinde yeni uygulamalar sunmak mümkün olacak.

Facebook Platform Pazarlama Bölümü Başkanı Dan Rose arabaların gösterdiği değişim hakkında “Birçok kişinin arabalarında en çok kullandığı şey GPS özelliği olan navigasyon cihazları. Yapılan yenilik sayesinde yoldayken hangi arkadaşlarının yakınlarda olduğunu görebilmek insanlar için ilginç bir deneyim olacak” diye yorum yaptı.

Yeni uygulamanın kendine has birçok özelliği olacak. Hazır yazılı mesajlar sayesinde sürücüler yalnızca bir tuşa dokunarak mesajı Facebook’tan yayınlayabilecek. Eğer navigasyon cihazına belirli bir varış noktası girildiyse, sürücüler oraya gitmek üzere yolda olduklarını yine Facebook’tan yayınlayabilecek. Ayrıca yeni uygulama trafik ve diğer faktörler hesaba katılarak yolculukların süresiyle ilgili tahminler de yapacak.

Güvenlik açısından böyle bir uygulamanın tehlikeli olabileceği konusunda gelen eleştirilere Mercedes yetkilileri yeni uygulamanın araçtaki standart bir navigasyon sisteminden ya da bir radyodan farkı olmayacağını söyleyerek cevap verdi. Ayrıca araba hareket halindeyken sürücülerin Facebook’ta herhangi bir şekilde yazı yazmasının engelleneceği özellikle belirtildi.

Aslında Facebook uygulaması özel olarak tasarlanan yeni uygulamalardan yalnızca bir tanesi. Sürücüler Google ve Yelp’i de kullanabilecek. Bütün bu yeni uygulamalar, Mercedes Benz’in 2013 serisindeki telematics sistem sayesinde sunacağı hızlı kablosuz internet ve yüksek çözünürlüklü renkli ekran sayesinde çok yakında gerçekleşecek.

Kaynak: Simplyzesty

Senin için
Tümünü göster
Adidas’tan özel resmi Euro 2024 maç topu

Adidas, her vuruşu gerçek zamanlı olarak algılayan Resmi Euro 2024...

Domino’s’tan pizza fırınlı elektrik bisikletli servis

Domino’s, yerleşik pizza fırınlarına sahip radikal teslimat elektrikli bisikletlerini piyasaya...