artwork

Dior’dan 3D teknolojiyle üretilen ayakkabı

1 yıl önce

0

Dior, yeni çıkardığı 3D baskılı ayakkabılarını tanıttı

Paris Moda Haftası sona ererken bakışlar Dior’un yeni girişimine çevrildi. Derby ayakkabının yer aldığı lansman, Dior Erkek Giyim sanat yönetmeni Kim Jones ve baş erkek ayakkabı tasarımcısı Thibo Denis yönetiminde gerçekleştirildi.

Modaevi, üç boyutlu teknolojiden faydalanarak ürettiği ayakkabı serisini Carlo modelinin bir uyarlaması olarak tasarladı. Dior’un klasik tasarımlarından olan Carlo modeli ayakkabısı taranarak oluşturuldu. Üzerine yine üç boyutlu olarak kazandırılan dokuları dijital olarak uyguladı.

Böylece asıl modelindeki parlak deri görümünü farklılaştırılmış oldu. Orijinal Carlo modelinden ayrışan yönü ise bağlama tarzı. Farklı olarak bağlama kısımlarına bağcıkları daha spor bir tarzda üretilerek yerleştirildi. Dior’un tasarımcısının da özellikle belirttiği gibi “görsel olarak sağlam ancak giyildiğinde ultra hafif ” bir model şimdiden hem Dior hem de teknolojik ürün sevenlerin ilgisini çekiyor.

Dior’un yeni 3D baskılı ayakkabı serisi, moda evinin klasiklerinden Carlo modelinin fütüristik bir uyarlaması şeklinde hayata geçirildi. 3D ile Carlo Derby ayakkabısı taranmış ve yüzeyine dijital bir doku uygulandı. Orijinal modellerden farklı olarak yeni 3D model, parlak siyah deri şeritlerinin üzerinde bir kolay bağcık sistemi ile kapatıldı. Tasarımcıları, yeni versiyonu “görsel olarak sağlam, ancak giyildiğinde ultra hafif” olarak yorumluyor.

 

 

Senin için
Tümünü göster
Netflix Türkiye’ye karşı ayaklanma

Aynı yüzler, aynı hikayeler, aynı kalemler…...