artwork

Dimes yeni reklam filminde çocukları yönetmen koltuğuna oturttu

6 sene önce

0

Hayatın içerisinde küçük gözüken seçimlerin ve tercihlerin önemini ve hayata büyük güzellikler katma gücünü vurgulayan “Hayata Başka Bak!” söylemiyle farklılaşan DİMES, çocukların hayata başka bakmasından ilham alan ikinci bir reklam filmini yayına soktu. Geçtiğimiz yaz hazırlanan ilk film gibi Dimes yeni reklam filminde de çocukların hayata bakışıyla farklı bir enerji kazanıyor; bu kez onların oynadıkları oyunların çağımız iletişim araçlarıyla nasıl harmanlandığına ve iç dünyalarının görselliğine odaklanılıyor.

 

Markanın yeni reklam filmi, çocukların hayal dünyasından, onların hayata başka bakışından ilham alıyor, farklı sanat disiplinlerini bir araya getiren bir anlatım diliyle dünyayı onların gözünden yansıtıyor.

Daha önce çekilen ilk reklam filminde, çocukların yaptığı resimleri kullanan marka, bu kez çocukları yönetmen koltuğuna oturttu. Filmin çekimleri öncesinde, filmde rol alan çocuk oyunculara evde arkadaşlarıyla beraber nasıl bir film çekmek istedikleri soruldu ve senaryo, onların hayalleriyle şekillendi. Hedef yaş grubundaki çocukların çift ekranlı hayatları ve Youtube dünyasına olan merakları da göz önünde bulundurularak, 2 Youtuber çocuğun yönetmenliğini yaptığı film, hayata geçti.

Evinin koridorunda futbol oynarken dev bir stadyumda Dünya Kupasında büyük bir futbol yıldızı olmayı hayal eden, kartondan yaptığı maket uzay gemisi ile yeni gezegenleri keşfetmenin hayalini kuran, odalarında şarkı söylerken kendilerini ünlü sanatçılar olarak gören çocukların hayal gücü, film boyunca izleyenleri hayata başka bakmaya davet ediyor.

Filmin son sahnesinde alışılageldiği üzere özçekimlerini yapıp filmlerini Youtube’a yükleyen çocuk Youtuber’lar, arkadaşlarını yine bu filmde duyurusu yapılan, çocuklara yönelik DİMES Club Youtube kanalına abone olmaya ve içerik geliştirmeye davet ederken, onların hayal kurma ve kendini ifade etme güçlerini destekliyor.

Künye
Reklamveren: DİMES
Reklamveren Yetkilisi:Duygu Süleymanoğlu, Merve Güven, Seda Satılmış, Ezgi Özyıldırım
Reklam Ajansı: REKLAMANIA
Yaratıcı Ekip: Görkem Sofuoğlu, Fırat Tansu
Müşteri İlişkileri: Simge Hekimgil
Prodüksiyon Şirketi: CO-OP İSTANBUL
Yapımcı: Yalkın Yel
Yönetmen: Görkem Sofuoğlu

Senin için
Tümünü göster
Mercedes-Benz 100. Yıl Cumhuriyet Rallisi başladı

100 klasik otomobil Cumhuriyet’in 100. yılında yollarda...

Espressolab’in yeni reklam filmi: “Bizim dünya kahvecimiz”

Yerli ve milli bir marka olarak 3. nesil kahve akımının...