Dijital ve programatikte beklenen trendler

Mindshare, dün Levent Kanyon AVM‘de bir konferans düzenleyerek programatik reklamcılığın geçmişini ve geleceğini masaya yatırdı. Mindshare Global Chief Digital Officer’ı Norm Johnston‘un, Mindshare Türkiye Genel Müdürü Özer Sata‘yla birlikte katıldığı etkinliğe yoğun katılım oldu. Oturumu başlatan Sata, dijitalin evrildiğini ve bir optimizasyon sürecinde olduğumuzu vurgularken 2-3 yıl içerisinde düzenin sağlanabileceğini söyledi.

Norm Johnston oturumda verilerden, case study’lerden ve Sarah Palin’den sık sık faydalandı.

Campaign Türkiye‘ye konuşan ve Türkiyeli yatırımcıların ve reklamverenlerin dijitale yaklaşımını çok hevesli bulduğunu söyleyen Johnston da eğlenceli oturumuyla dijital ve programatikte beklenilen trendleri sıraladı.

Johnston üç önemli trendi şöyle anlattı:

– Nesnelerin interneti: Bunun sayesinde bio-hedefleme yapılarak istenilen kişiye mesaj ulaştırılabilir. Yeni bağ kurulabilecek ürünler sunulabilir ve yeni ürün yelpazesi genişleyebilir.

– Verinin yükselişi: 2050’ye kadar verilerin katlanarak artacağını söyleyen Johnston bu sayede yepyeni mecralar oluşacağını ve bunların işlenerek yeni temas noktaları geliştirilebileceğini belirtti.

– Ticaretin dijitalleşmesi: Ticaretin henüz yaygın olarak dijitalleşmediğini ve Çin’in e-ticarette tam bir patlama yaşadığını söyleyen Johnston, henüz satın almanın yüzde 90’ının offline olduğunu vurguladı. Johnston senkronize veri akışı sayesinde bunun da artacağını sözlerine ekledi.

Norm Johnston röportajı Campaign Türkiye Şubat sayısında yer alacaktır.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.