Dijital sürdürülebilirlik platformu: Collectively

Unilever, Facebook, Coca-Cola, Google ve Marks & Spencer,  yeni bir “sürdürülebilir canlı platform” yaratmak için bir araya gelen 29 büyük marka arasında yer alıyor. Collectively adı verilen platformun amacı dünyanın berbat bir hale geldiği inancına meydan okumak.

Geçtiğimiz hafta açıklanan platform, geleceği sürdürülebilir şekilde şekillendiren en ileri fikirleri “tanıtan” ve “birbirlerine bağlayan” bir internet sitesi. Burada hedef, bireylerin ve organizasyonların daha sürdürülebilir bir şekilde yaşamak için yaptıkları gösterilerek sürdürülebilir yaşam için ilham vermek.

Ana sayfasında Collevtively ortaya çıkışını şöyle anlatıyor: “Bugünün medyası korku tellallığı taktikleriyle ve her yere nüfuz eden kötümserlikle ‘her şeyin mahvolduğunu ve tüm suçun bizde olduğunu’ düşünmemize neden oluyor. Bu da insanların kendilerini yabancı ve etkisiz hissetmesine yol açıyor, şu anki durumu değiştirmek için ne yapabileceklerini çözemiyorlar.”

Bu kötümser yaklaşıma bir alternatif olarak ortaya çıkan projeyi BT, Carlsberg, Diageo, McDonalds, Microsoft, Nestlé, Nike, PepsiCo, The Dow Chemical Company ve Twitter’ın da aralarında bulunduğu 29 şirket imzaladı.

Bu yıl Davos’taki World Economic Forum tartışmaları sırasında doğan konsept işyerlerinin tüketicilerle sürdürülebilirlik konusundaki etkileşimine “benzersiz” bir yaklaşım sunuyor.

Unilever CMO’su Keith Weed platforma katılmalarını şöyle açıklıyor: “Collectively’i bu kadar eşsiz kılan şey arkasındaki ilk defa gerçekleşmiş olan koalisyon. Dünyanın lider markalarından ve çok uluslu şirketlerinden bazıları – çoğu da birbirlerine rakip – bu konunun kollektif bir aksiyon alınması gerektirdiği gerçeğini kabullenerek farklılıklarını bir kenara koydular.”

Collectively her gün “bağımsız bir editoryal ekip” tarafından hikayeler, bilgiler ve moda, yemek, tasarım, mimari, teknoloji dünyalarından çözümlerle güncellenecek.

Platform sosyal medya ve marka kanallarıyla tanıtılacak.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.