artwork

Dijital platformlar ekonomiden bağımsız

5 yıl önce

0

Çin’le ABD arasında tansiyon giderek artıyor. Çin’deki Twitter kaynaklı reklam harcamaları da düşüşte. Ned Segal tüm engellemelere ve yasaklamalara rağmen dijital reklamcılık işini büyütmek isteyenlerin bu gerginliğe dayanacağı görüşünde.

Çin menşeli  şirketler Twitter’ı uluslararası pazara açılan bir geçit olarak görüyor ve daha fazla hedef alıyor. (134 milyon günlük aktif kullanıcıya ulaşma imkanı) geçtiğimiz 20 yılda %20 büyüyen dijital pazarlama alanı başarısını kanıtlamak istiyor. Ned Segal konuyla ilgili: “Dijital pazarlama alanı her tür ekonomik koşulda yoluna devam edebilir. Reklamverenler düşüş trendinde olan ekonomilerde başarılarını yükseliş trendinde olanlara göre daha çok kanıtlamak göstermek istiyor.” diyor.

Geçtiğimiz çeyrekte Twitter’ın reklam geliri 679 milyon dolara yükseldi. Toplam reklam sözleşmeleri %23 arttı. Angajman başına maliyet %4 azaldı. Bu trend Twitter’ın karlılık için anahtar olduğu algısını yaratıyor.

Sosyal medya alanındaki diğer platformlar gibi, Twitter’da belirli kampanyaları kimin finanse ettiği ve neyi hedeflediği konusunda şeffaflığı artırarak siyasi reklamlara olan güveni yeniden sağlamak için mücadele ediyor.