Dijital pazarlamada yeni trend: Animasyon video

Gün geçtikçe dijital platformlarda artan hızlı bilgi akışı, markalar açısından baktığımızda, hedef kitlelerine ulaşma yolundaki büyük engellerden biri olarak görünüyor.

Bu durum internet kullanıcıları açısından incelendiğinde, daha önceleri çoğunlukla Facebook ve Twitter’da vakit geçirilirken, bugün bu ağırlık yerini Instagram ve Youtube gibi görsel ve video ağırlıklı sosyal ağlara bırakıyor.

Türkler neden görsel ve video ağırlıklı sitelerde vakit geçiriyor?

Bunun sebebi ise basit; insanların geçmişe göre daha az zamanları ve daha kısıtlı dikkatleri var. Dolayısıyla okumak yerine izlemeyi tercih ediyorlar. Böylelikle vakitlerini daha eğlenceli ve daha anlaşılır biçimde idare edebiliyorlar.

Comscore verilerine göre Avrupa’da en çok video izlenen ülke Türkiye. Yine aynı araştırmaya göre, 1 dakikadan daha az süreli videoların izlenme oranı %34.7 olarak 1. sırada yer alıyor. Akıllı telefonların kullanım oranı da gittikçe artıyor ve bu, mobil mecrada da video izlenme oranlarını hızlı bir şekilde arttırıyor. Yine aynı araştırma şirketinin verilerine göre 2013’ün ilk çeyreğinde mobil video izleme oranında %19’luk bir artış görülmüş.

Bu durumu markalar açısından fırsata çevirmek isteyen Magnet20 Sosyal Platform Ajansı kurucuları Türkiye’nin ilk animasyon video ajansı olarak hizmet verecek markası Storybased’i hayata geçirdiler.

Storybased Animasyon Video Ajansı, müşterilerinin ürün ve hizmetlerini, iş modellerini ve mobil uygulamalarını kısa, anlaşılır ve eğlenceli şekilde anlatabilecekleri animasyon video konseptleri üretiyor. Bunun yanında firma özelinde de vaka analizi çalışmaları yaparak özel animasyon video çözümleri üretip hedef kitleye özel reklam çalışmaları üzerinde de çalışmalar yapıyor.

Animasyon video üretimindeki tüm süreçleri dedike bir ekiple sürdürdüklerini ifade eden Storybased Animasyon Video Ajansı Kreatif Direktörü Emir Alan “Video üretim sürecimizden önce markayı ve ihtiyaçlarını keşfediyoruz, sonrasında  sırasıyla senaryo, görsel konsept ve montaj üzerine çalışıyor ve nihayetinde işi teslim ediyoruz” diyor. Video üretmek kadar izletebilmenin de bu işin önemli bir parçası olduğunu belirten Storybased Animasyon Video Ajansı Kurucu Ortağı Ömer Faruk İnanöz “Video üretirken paylaşılabilirlik dinamiklerini es geçmemek gerekiyor. Bunun yanında, Magnet20’nin uzmanlık alanı olan sosyal medya reklam modelleri tecrübemizle de, videoları Facebook, Youtube ve Linkedin gibi sosyal ağlardaki niş reklam modellerini kullanarak ilgili hedef kitleye ulaştırabileceğimiz özel reklam paketlerini de müşterilerimizin talepleri doğrultusunda hazırladık” diyor.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.