artwork

Dijital müzik servisi Deezer Türkiye’de yayında

10 sene önce

0

182 ülkede aylık 10 milyon aktif kullanıcıya müzik dinleme hizmeti sunan dijital müzik platformu Deezer, Türkiye’deki kullanıcılara yönelik hazırlanan içerik ve yerli kataloğu ile yayın hayatına başladı. Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği (MSG) ve Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) ile geçtiğimiz günlerde ortak lisans sözleşmelerini imzalayan Deezer Türkiye, bu imzaya paralel olarak bugün yayına girdi.

Deezer, müzikseverlerin çeşitli cihazlar üzerinden (akıllı telefonlar, dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar, tabletler, ev-sinema sistemleri, otomobil müzik sistemleri, akıllı televizyonlar) 25 milyondan fazla şarkıya hem internet üzerinden hem de “offline” özelliği sayesinde erişmelerini sağlıyor.

Axel Dauchez

İmzalanan ortak lisans sözleşmeleriyle MESAM ve MSG bünyesinde bulunan repertuarı Türk müzikseverlerin ve tüm dünyanın erişimine açan Deezer’ın CEO’su Axel Dauchez, platformun lansmanının ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Türkiye, hızla gelişen dijital altyapısı ve mobil teknoloji kullanımındaki yüksek penetrasyon rakamlarıyla bizim için bölgede heyecan verici potansiyeli olan, fevkalade ilginç bir müzik pazarı. Müzik, siyasi ve coğrafi sınırları aşarak insanları bir araya getirme yeteneğine sahiptir. Deezer’ın amacı eski dağıtım kanallarına bağlı kalmadan tüm dünyaya herkes için müzik sunmaktır. Bu nedenle, bugün itibarıyla dünyanın her yerindeki Türk müzikseverlerin sevdikleri yerel ve uluslararası sanatçıların parçalarından oluşan geniş kataloğumuza ulaşabileceklerini ve paylaşabileceklerini duyurmaktan büyük mutluluk duyuyorum.”

 

 

Senin için
Tümünü göster
Adidas’tan özel resmi Euro 2024 maç topu

Adidas, her vuruşu gerçek zamanlı olarak algılayan Resmi Euro 2024...

Domino’s’tan pizza fırınlı elektrik bisikletli servis

Domino’s, yerleşik pizza fırınlarına sahip radikal teslimat elektrikli bisikletlerini piyasaya...