Dijital detoks için Band-Aid

Kullanıcıları sosyal medyadan uzaklaştırıp yüz yüze konuşmaya teşvik eden markalardan biri de yara bandı markası Band-Aid oldu. Dijital detoks için Band-Aid “Untappables” isimli bir ürün çıkardı.

Peki Untappables‘ın normal yara bantlarından ne farkı var? Aslında yok. Baş parmağınıza ve işaret parmağınıza takacağınız herhangi bir bant da aynı işlevi yerine getirir ancak 8 adet “parmak bandı” sunan ürünün ambalajı da oldukça çekici.

Dijital detoks için Band-Aid satın almak istiyorsanız, siparişinizi web sitesinden verebilirsiniz.

Johnson & Johnson’a ait Band-Aid markası altında böyle bir ürün çıkarma fikri, sıradan bir Amerikalı tüketicinin cep telefonu ekranına dokunarak günde üç saatten fazla zaman geçirmesi üzerine şekillenmiş. Aslında Band-Aid’in dokunmatik ekranlarda kullanılabilen bir ürünü de bulunuyor ancak marka, insanların sevdikleri kişilerle daha fazla yüz yüze iletişim kurmasını ve ilişkilerini “iyileştirmeyi” amaçlıyor.

Dijital detoks sosyal medyada yayılıyor

Band-Aid sürekli telefona bakma nedeniyle meydana gelen iletişimsizlik sorununu bir dizi videoyla da işlemiş ve elbette bunları sosyal medyada paylaşmış. Bunu ironik bulanlar olabilir ancak marka sözcüsü Lee Meyers, “Dijital detoksa ihtiyaç duyan insanları sosyal medyada yakalamaktan daha doğal ne olabilir ki?” diyor.

Ancak ilginç bir durum var: YouTube videolarında “paylaş” butonu bulunmuyor.

Telefona bakmak yerine birbirimizle #konuşalımartık

Kampanya, akıllara bir yanıyla Lipton‘u getiriyor. Yüz yüze diyalogları birlikte çay içmekle özdeşleştiren marka, nisan ayında yaptığı “Konuşalım Artık Araştırması” ile sosyal medyanın insanlarını yalnızlaştırdığını ortaya koymuştu.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.