artwork

Devlere göre yaratıcılık: Yannick Bollore

9 yıl önce

0

Yaratıcılık sizin için ne anlam ifade ediyor?

Yaratıcılık benim için her şey. Belki de bizim endüstrideki bir şirketin en değerli varlığıdır, bu sayede kampanyalar kalabalık arasından sıyrılıp göze çarpabilir. Medya alanı daha katmanlaştıkça insanların dikkatini çekmek zorlaşıyor ve bu durumda yaratıcı içeriğe daha fazla ihtiyaç oluyor. Yeni dijital medya ve veri üzerine çok büyük ilgi var bugünlerde fakat yaratıcılık hala reklamcılık endüstrisinin temel taşı ve biz ciddi olarak yaratıcı insanlara yatırım yapıyoruz- hiçbir algoritma kreatif direktörün yerine geçemez.

Yaratıcılık Havas’ın büyümesinde ne kadar önemli bir yer teşkil ediyor? Bir network lideri olarak bunu geliştirmek için ne yapıyorsunuz?

Grup olarak Havas, insanlar ve markalar arasında yaratıcılık, medya ve inovasyon aracılığıyla anlamlı bağlantılar kurmasını sağlayan dünyanın en iyi şirketi. Yaratıcılık, ortaklığa dayalı “birliktelik” stratejisine sahip misyonumuzun ilk temeli. Sektördeki 2015 yılının ilk çeyreğinde bir sıraya oturan organik büyüme (ki bu % 7,1) planımızın ne kadar etkili olduğunu kanıtlamış vaziyette.

Müşterilerinizi yaratıcılığın önemi konusunda nasıl ikna ediyorsunuz?

Havas kendini müşteriler için gerçek bir iş ortağı olarak konumlandırıyor. Bu sayede hangi formda (dijital, PR, direkt, TV) olursa olsun kampanyaların başarılı olmasını sağlıyoruz. Bu yaratıcı “ürünü” sunmadaki başarının anahtarı tüketicinin dikkatini anında çekmek ve anlamlı bağlantılar sağlamak. Bir kere müşteri bunu ve sonuçları görünce yaratıcılığın önemine kolayca ikna oluyor.

Sahip olduğunuz en yaratıcı şey nedir?

Beynimin sağ tarafı!

Yannick Bollore

Havas

Başkan ve CEO