Site icon Campaign Türkiye

Derek Zoolander yeniden sahnede

Ben Stiller, Pepsi‘nin Super Bowl LVII’de başlayan “Great Acting or Great Taste” kampanyasının devamında Zoolander karakterine yeniden hayat veriyor.

Aktör Steve Martin ve Ben Stiller, Pepsi Zero Sugar ürününü en iyi yaptıkları şeyle yani oyunculuklarıyla iki ayrı reklamda tanıttı. Stiller, 2001 komedi filminden kültürel bir fenomen olan Derek Zoolander rolüne bürünerek kamera karşısına geçti.

Zoolander, 2 Mart Perşembe günü yayınlanan 30 saniyelik reklamda Pepsi’nin yeni sözcüsü olarak tüm dikkatleri üzerine çekiyor ve yeteneklerini küçük ekranda sergiliyor.

Zoolander’ın ilk baştaki popülaritesinin ve kalıcılığının büyük bir kısmı, Pepsi reklamındaki her sahne gibi tamamen aptallık, güldürü üzerine kurulu olmasından. Orijinal filmin hayranları, Zoolander’ın kafasına Diet Coke döktüğü sahte reklamı hatırlayabilir.

Reklamın hem 30 saniyelik hem de 15 saniyelik versiyonları Temmuz 2023’e kadar yayınlanacak. Bu son reklam, Pepsi Zero Sugar ürününe odaklanan ve bir yıl sürecek kampanyanın bir parçası.

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Exit mobile version