Site icon Campaign Türkiye

Depremzedelere destek için kime, nereye ve nasıl başvurabiliriz?

Türkiye deprem faciasını yaşıyor. 6 Şubat 2023 Pazartesi günü Kahramanmaraş merkezli art arda gerçekleşen ve çok geniş bir bölgeyi etkisi altına alan iki deprem sonucunda çok fazla sayıda can kaybı ve yaralı var…

Ülkemizin yaşadığı olağanüstü koşullar sebebiyle mağdur olan bölge halkına yardım, destek ve bağış toplama amacıyla yapılan girişimleri sizler için derledik.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi

Antalya Büyükşehir Belediyesi

Ankara Büyükşehir Belediyesi

İzmir Büyükşehir Belediyesi

Depremde evlerini kaybeden vatandaşlarımızla onlara destek olmak isteyen kişi ve kurumları birkirabiryuva.org adresinde buluşturuyoruz. #BizVarız diyen kişi veya kurumlar bu adresten kira ya da ev desteğinde bulunabilecek. İyilik hareketini büyütme zamanı!

Bursa Büyükşehir Belediyesi 

Edirne Belediyesi

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde hissedilen depremden etkilenen vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere ihtiyaç listesindeki malzemeleri Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı’na teslim edebilirsiniz.”

Bakırköy Belediyesi 

“Bakırköy Yardım Eli”

Deprem bölgesi için ihtiyaç listesinde yer alan yardımlarınızı Bakırköy Belediyesi Atatürk Spor ve Yaşam Köyü binamıza getirebilirsiniz. Yaşanılan afetin yaralarını birlikte saracağız.

Beşiktaş Belediyesi 

#BeşiktaşTekYürek noktalarını artırdık! Deprem bölgesine göndereceğiniz tüm yardımlarınızı; Akat Mustafa Kemal Merkezi (MKM),  Levent Zübeyde Ana Kültür Merkezi,  Fulya Süleyman Seba Kültür ve Sanat Merkezi ve Mahalle Muhtarlıklarımıza ulaştırabilirsiniz.

Beyoğlu Belediyesi 

Deprem bölgesinde bulunan kardeşlerimiz için hep birlikte seferber oluyoruz. Yaralarımızı birlikte ve dayanışmayla saracağız.

Kadıköy Belediyesi 

Deprem bölgesi için ihtiyaç listesinde yer alan yardımlarınızı Kadıköy Belediyesi Başkanlık binasına getirebilirsiniz.

Sarıyer Belediyesi 

Sarıyer Tek Yürek!

Deprem bölgesi için ihtiyaç listesini bölgenize en yakın konuma veya muhtarlıklarınıza ulaştırabilirsiniz.

Şişli Belediyesi 

Şimdi Dayanışma Zamanı!

Ahbap Derneği, depremden etkilenenler için kapılarını açan kurum ve işletmelerin yer aldığı bir güvenli noktalar haritası paylaştı.

Türk Hava Yolları

Gençlik ve Spor Bakanlığı

Deprem bölgelerinde vatandaşların hizmetinde olan tesisler:

Fenerbahçe Spor Kulübü

“Ülkemizi hüzne boğan deprem felaketinden etkilenen vatandaşlarımız için halkımızın AFAD ihtiyaç listesi kapsamında deprem bölgesine yapmak istedikleri malzeme destekleri için Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’ni kullanıma açtığımızı, toplanacak tüm malzemeleri Kadıköy Belediyesi ile koordineli olarak afet bölgesine göndereceğimizi halkımızın bilgisine sunuyoruz.”

Galatasaray Spor Kulübü

“Galatasaray Spor Kulübü olarak, depremden etkilenen tüm vatandaşlarımızın yanındayız.”

Beşiktaş Jimnastik Kulübü

“Depremin Neden Olduğu Yaraları Hep Birlikte Saracağız.”

Türkiye Futbol Federasyonu

TİP

Otelzcom

Meal Box

Meal Box, sosyal sorumluluk projesi ‘Askıda Yemek’ ile depremden etkilenen vatandaşlarımızın beslenme sorununa çözüm olmak amacıyla deprem bölgelerine 20 bin kap hazır yemek ulaştırdı. Vatandaşlarımızın da desteğiyle askıya bırakılan yemekler, ihtiyaç oldukça deprem bölgelerine gönderilecek.

Askıya bir yemek bırakarak zor durumda olan vatandaşlarımıza yardım etmek isteyenler web sitesinden askıya yemek bırakabilir.

Misafir Ol ve EvimEvindir

Evini, otelini veya sahip olduğu konaklama alanını depremzedelere açarak onları misafir etmek isteyenler Misafir Ol platformundan ilan verebiliyor.

EvimEvindir de Misafir Ol’a benzer başka bir web sitesi; evini depremzedelere açmak isteyen kişiler detaylı bir şekilde evde kimlerin yaşadığına ve nasıl insanların söz konusu evde rahat edebileceğine ilişkin detayları yazıyor hatta evcil hayvanlarıyla birlikte gelmek isteyenleri de kabul edebiliyor.

TOSFED

Pegasus

İhtiyaç Haritası

Fikir Kulüpleri Federasyonu

Depremden dolayı zarar gören yurttaşlarımızın ihtiyaçları ve karşılaştığı sorunlar için tüm yurttaşlarımızı dayanışmaya çağırıyoruz.

Yurtiçi Kargo

Aras Kargo

Hepsiemlak

Hepsiemlak, 6 Şubat Kahramanmaraş Deprem Dayanışma Kampanyası için: “Müsait evi – odası olan kişilerle barınma ihtiyacı olan depremzedeleri bu sayfada buluşturuyoruz. Eğer konaklamaya müsait bir eviniz ya da odanız varsa veya konaklayacak bir yer arıyorsanız hemen aşağıdaki formu doldurun, size yardımcı olmak için biz de çalışalım.”

https://www.hepsiemlak.com/emlak-yasam/genel/dostluk-catisi

Trendyol

“Almanya ve Azerbaycan gibi farklı ülkelerden aldığımız talepler doğrultusunda, depremden etkilenen vatandaşlarımıza yardım etmek isteyenler için Kızılay ve Ahbap dijital destek kartlarını tüm ülkelerde kullanıma açtık.”

Hepsiburada

“Yaşanan deprem felaketinden etkilenen vatandaşlarımıza bağışlarınızla siz de destek olmak isterseniz Ahbap ve AKUT koordinasyonuyla hazırlanan Deprem Bölgelerine Destek Kartları’na link üzerinden ulaşabilirsiniz.”

İstanbul Barosu

İstanbul Barosu tarafından deprem bölgesine destek için nakdi yardım kampanyası başlatıldı.

TED

TED deprem bölgesine destek için yardım kampanyası başlatmıştır.

Ankara Üniversitesi

“Ankara Üniversitesi olarak depremden etkilenen vatandaşlarımıza destek olmak için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz.
Sabah saatlerinde gerçekleştirdiğimiz kriz yönetimi toplantısı sonrasında bölgeye ayni, nakdi ve personel desteği konusunda çalışmalarımız devam ediyor.”

ODTÜ

AFAD koordinasyonu ile deprem bölgesine iletilmek üzere ayni destek kampanyası başlatılmıştır. Deprem bölgesine ulaştırılmak üzere aşağıda belirtilen ihtiyaçları ODTÜ KKM Kümbet Salonu’na kargo ile veya bireysel olarak bugünden itibaren iletebilirsiniz. Bireysel iletilerinizi sabah 09.00 ile akşam 20.00 arasında Kümbet Salonu’na yapabilirsiniz.

Türkiye Spor Yazarları Derneği

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) deprem bölgesine yardım kolileri gönderecektir.

Kampanyada TSYD ile KTSYD (Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği) ortaklaşa hareket edecek ve ilk adımı birlikte atacaklardır.

Yardım elini uzatmak isteyen üyelerimizin kolileri 13 Şubat Pazartesiye kadar Levent tesislerimize ulaştırması gerekmektedir.

DEPREME YARDIM ELİ

DFDS

Pergamon Seaways, deprem bölgesine yardım taşımak için DFDS Pendik Terminali’nden Iskenderun Limanı’na bu gece yarısı (7 Şubat) sefer alacaktır.

AFAD ve DFDS koordinasyonuyla sefer alacak olan gemimiz ile, iş makinası ve yardım malzemesi göndermek isteyen kişi veya kurumların aşağıdaki telefon numaraları ile iletişime geçmelerini önemle rica ederiz.

https://www.dfds.com.tr/deprem-bolgesine-sefer-alacak-gemimiz-pergamon-seaways/tr/3500

LÖSEV

LÖSEV Yardım Tırı ve Kamyonları Deprem Bölgesine Yola Çıkıyor!

Battaniye – Palto – Kazak – Isıtıcı ve her numara bot en acil ihtiyaçlarımız!

losev.org.tr/deprem

Sinema Televizyon Sendikası

AFAD

Depremden etkilenen illerimizde yürütülen çalışmalara destek vermek isteyen vatandaşlarımızdan yoğun talep geliyor.

Yardımda bulunmak isteyen vatandaşlarımız “DEPREM” yazarak 1866’ya SMS (20 TL) gönderebileceği gibi banka hesap numaraları üzerinden de bağış yapabilecek.

 

Campaign Türkiye ailesi olarak depremde ailesini ve yakınlarını kaybedenlere baş sağlığı ve sabır dileriz.

Exit mobile version