Dentsu’dan global gaming teklifi: Dentsu Gaming

Dentsu 2020 Kasım’daki İngiltere ve İrlanda oyun bölümü DGame‘in lansmanını takiben, oyun alanını hedefleyen markalar için global entegre bir ajans olan Dentsu Gaming ile karşımıza çıkıyor.

Yeni marka; medya ajansları Carat, Dentsu X ve iProspect; yaratıcı ajanslar Dentsumcgarrybowen ve Isobar; müşteri deneyimi ajansı Merkle’nin yanı sıra Dentsu bünyesindeki Content Business Design Centre da dahil olmak üzere hem Dentsu Japan hem de Dentsu International’ın kaynaklarını bir araya getirecek. DGame, Dentsu Gaming’in bir parçası olacak.

Yoshimasa Nakano, Dan Holland, Mauro Nogare ve Jamie McConville bölgesel oyun çözümü liderliğinde rol oynayacak ve sırasıyla Japonya, Amerika, EMEA ve APAC’deki yaklaşımı koordine edecekler.

Dentsu Inc Executive Officer’ı Keiichi Yoshizaki: “Felsefemiz, oyunun reklamcılıktan daha fazlası olması üzerine; kültüre ve genel olarak sektöre ivme kazandırmak, güçlendirmek ve katkıda bulunmakla ilgili. Dentsu Gaming ile bunu; kendi şirket içi oyun stüdyolarımız, yenilikçi iş girişimlerimiz, yeni oyun şirketlerine yatırım yaparak ve küresel ölçekte stratejik ortaklıklar aracılığıyla yapıyoruz ve bu bizi diğerlerinden farklı kılıyor.

Japon pazarındaki benzersiz oyun mirasımız, uluslararası işletmemizin global boyutuyla birleştiğinde Dentsu Gaming; oyun topluluğunun, müşterilerimizin ve oyun dünyasının daha iyiye gitmesinde özgün ve anlamlı bir ilerleme kaydedebilmemiz için ideal bir yol.” dedi.

Dentsu International Medya ve Global Müşteriler CEO’su Peter Huijboom şöyle ekledi: “Dentsu’da gerçek anlamda entegre ve sınırsız bir iş modelimiz var; her nerede olurlarsa olsunlar içgörüleri, derin bilgi birikimimizi ve müşterilerimizin faydalanması için uzmanlığımızı paylaşıyoruz.

Olağanüstü yetenek ve derin oyun uzmanlığını bir araya getiren bu yeni global çözüm, müşterilerin ve ortakların, zaten bildikleri ve güvendikleri Dentsu ajans markaları aracılığıyla ticari büyüme için ‘gaming’ potansiyelinden yararlanmalarını kolaylaştırıyor.”

Oyun, reklamsız video akışı hizmetlerinin yükselişi nedeniyle kitlelere ulaşmanın yeni yollarını arayan reklamverenler için büyük bir büyüme alanı olarak görülüyor.

Enders Analysis yakın tarihli bir raporda: “Oyun, önceden oyuncu olmayanların etkileşime çekilmesi ve mevcut oyuncuların daha fazla zaman ayırabilmesi nedeniyle COVID-19’dan hem izleyici dakikalarında hem de harcamalarda muazzam bir artış sağladı.” dedi (oyun oynamak için harcanan zamanın geçen yıl %14 arttığını göz önünde bulundurarak).

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.