artwork

Dentsu UK&I, müşterilerin karbon maliyetlerini azaltmasına yardımcı oluyor

1 yıl önce

0

Müşteriler, kampanyalarının karbon maliyetlerini ve bunların reklam etkinliğiyle nasıl bağlantılı olduğunu anlayabilecek

Dentsu İngiltere ve İrlanda, markaların maksimum etki için doğru alanları hedeflemesini sağlayan Effective Attention aracını, müşterilerinin dijital reklam kampanyalarının karbon etkisini daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için tasarlanmış yeni bir özellikle güncelleyecek.Bu güncelleme, Dentsu’nun karbon ayak izini azaltma taahhüdünün bir parçası. Ajansın mevcut hedefleri arasında medya tedarik zinciriyle ilişkili emisyonları 2030 yılına kadar %46 oranında azaltmak ve 2040 yılına kadar net sıfır emisyona ulaşmak yer alıyor.

Effective Attention Forecasting, yalnızca Dentsu müşterilerine sunuluyor ve sektörde bir ilk. Markaların kampanya etkinliğini en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olmak için envantere yönelik gerçek zamanlı ölçüm ve optimizasyon sağlıyor.

Araç, bir gösterimin farklı özelliklerini (ekran boyutu, medya düzenlemesi, dikkat uzunluğu ve bağlamsal alaka düzeyi gibi) analiz etmek için tahmine dayalı bir model kullanarak, bir izleyicinin ne kadar süre dikkat gösterebileceğini tahmin edebilir ve söz konusu hacmin olup olmadığını değerlendirebilir.

Dentsu’nun medya karbon hesaplayıcı verileriyle desteklenen en son özellik, etkili ve ilgi çekici bir kampanyanın gerçek maliyetini değerlendirirken markalara “karbon” ve “etki” arasındaki ilişki hakkında daha fazla bilgi verecek. Müşterilerin sahip olabilecekleri herhangi bir karbon bütçesini takip etmelerine ve buna göre ölçüm yapmalarına yardımcı olmak için aracın canlı kontrol paneline ekstra bir sinyal de entegre edilmiştir.

Effective Attention, kurumsal teknoloji platformu Lumen ile iş birliği içinde Nisan 2022’de piyasaya sürüldü. Ürün, ajansın beş yıllık küresel araştırma programı Dikkat Ekonomisi’nin bulgularını uygulamaya koymasının ardından hayata geçti.

Effective Attention, ilk lansmanından yaklaşık bir yıl sonra Dentsu’nun Carat, iProspect ve Dentsu X dahil olmak üzere çeşitli ajanslarındaki müşterileri için vazgeçilmez bir teklif haline geldi. Grup, markaların yeni içgörüler geliştirmelerine, daha akıllı yatırım kararları vermelerine ve gerçek zamanlı optimizasyonlar yapmalarına şimdiden yardımcı olduğunu söyledi. Aracın başarılı uygulamaları arasında bir otel markası vardı; bir kampanyayı gerçek zamanlı, programatik olarak optimize ettikten sonra hatırlanabilirliği %30 oranında ilerleme kaydetti.

Dentsu İngiltere ve İrlanda Medya Başkanı Hamish Nicklin: “Effective Attention inovasyonumuzu Dentsu’nun medya karbon hesaplayıcı verileriyle birleştirmek, markaların medya aktivasyonuna giden sürdürülebilir rotalar aracılığıyla bu anlamdaki hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olma yolculuğumuzda önemli bir sonraki adım.

Dikkatin gerçek etkisiyle ilişkili karbon katkısını anlamak için yalnızca dikkatin karbon maliyetini hesaplamaktan bir adım öteye geçtik.” dedi.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK