artwork

Dentsu PR alanını Amerika’da ajans alarak genişletiyor

10 sene önce

0

Tim Andree, Dentsu Network CEO’su

Japon reklam grubu Dentsu, Amerikalı ajans Mitchell Communications Group’u global PR alanını genişletmek amacıyla satın aldı.

Dentsu Network CEO’su Tim Andree bu satın alımın şirketin global bir PR fonksiyonu geliştirmesi yolunda ilk adım olduğunu belirtti. Andree konuyla ilgili şunları dedi: “PR fonksiyonumuzu biraz geç yapılandırıyoruz. Birçok holding şirketi bunu yapmış durumda ama biz kalitenin peşindeyiz ve diğer iletişim fonksiyonlarıyla entegre şekilde yapılandırma amacı güdüyoruz. Bunun da fark yaratacağını umuyoruz.”

Andree ayrıca genişlemenin satın alım ve diğer firmalarının operasyonlarını büyüterek ya da Mitchell markasını büyüterek gerçekleşebileceğini de sözlerine ekledi.

Mitchell Communications’ın Arkansas merkezli ofisinde 75 çalışanı var. Müşterilerinden bazıları Walmart, Hilton Hotels & Resorts ve Procter and Gamble. Ajansın başkanı ve CEO’su Elise Mitchell genel müdür olmaya devam ederken genel müdür yardımcısı ve stratejist Sarah Clark ajansın başkanı olacak.

Bu anlaşma Dentsu’nun PR alanında tamamen kendi başına gerçekleştirdiği ilk deneysel girişim olma özelliğini taşıyor.  Grup, Asya dışında globalde güç kazanmak için reklamcılık ve medya endüstrisi alanlarında birçok satın alım yapmıştı; buna medya grubu Aegis’i geçen yaz 3,2 milyar sterline satın alması da dahil. Dentsu daha önce Publicis bünyesindeki MSL Group ile de stratejik ortaklık yapmıştı.