artwork

Dentsu perakende medya ağı odaklı uygulamayı başlatıyor

1 yıl önce

0

Satın almanın pek çok yolunu sunan Dentsu, perakendecilerin ve markaların müşterileri neredeyse orada olmalarına ve bir sonraki adımda nerede olacaklarını tahmin etmelerine yardımcı olmayı hedefliyor.

Dentsu, perakendecilerin ve markaların perakende medya ağları ve ticaret konusundaki başarısında etkili olduğunu iddia eden entegre perakende ivmelendiricisi Dentsu Shop‘un lansmanını duyurdu.

Dentsu Shop Başkanı Neal Sharma’ya göre; “tüketiciler artık alışverişe gitmiyor, her zaman alışveriş yapıyorlar” ve Dentsu Shop, hem alışveriş yapanların bir sonraki adımda nerede olacaklarını tahmin ediyor hem de her zaman bulundukları yerde olmayı hedefliyor.

Emarketer’a göre; ABD’deki perakende medyanın 2024 yılına kadar 61,15 milyar dolara ulaşması ve dijital reklam harcamalarının yaklaşık %20’sini oluşturması bekleniyor.

Platform hem çevrim içi hem de çevrim dışı olarak cazip perakende deneyimleri oluşturmak için birinci taraf verilerinden para kazanmayı, medya satın almada verimliliği ve etkinliği artırmayı, alışveriş yapanların büyümesini hızlandırmayı ve müşteri sadakati oluşturmayı hedefliyor. Örneğin; Dentsu Shop’un çözümleri perakende yetkilendirme, marka aktivasyonu, danışmanlık ve inovasyonu kapsıyor. Ajansa göre perakende yetkilendirme, müşterilerin perakende medya ağlarını (RMN’ler) geliştirmesine, işletmesine ve ölçeklendirmesine yardımcı olmaya odaklanıyor. Ayrıca medya satış ve operasyon gruplarının kurulmasını, ticaret platformlarının ve sadakat programlarının uygulanmasını ve gelir kaynağı elde etme sistemlerinin yürütülmesini içeriyor.

Marka aktivasyonu; arama, sosyal, programatik, müşteri pazarlaması, perakende medyası ve pazarlama otomasyonu dahil olmak üzere çeşitli performans medya yöntemleri etrafında toplanmıştır.

Dentsu mağazası tarafından sunulan danışmanlık hizmetleri arasında tüketici araştırması, hedef kitle içgörüleri, deneyim tasarımı, büyük e-perakende platformları aracılığıyla satış, ticaret stratejisi, marka geliştirme, teknoloji seçimi ve ortaklık yönetimi yer alıyor.

Uygulanabilir kabiliyetler; kimlik hizmetlerinden yararlanmaktan yeni ürün ve hizmetler geliştirmeye ve hatta yeni reklam ürünleri geliştirmeye yatırım yapmaya kadar uzanıyor.

Dentsu Küresel Çözümlerden Sorumlu Başkan Jeff Greenspoon, 2023 yol haritasına ilişkin bir dizi dış ortaklık ve ortak ürün geliştirme duyurusunun yakında yapılacağını söyledi.

Bu haber ilk olarak Campaign Asia-Pacific’de yayınlandı.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK