Dentsu, Dentsu Razorfish’i satın alarak isim değiştirdi

Dentsu, Publicis Group‘un Dentsu Razorfish‘teki hisselerini satın alarak çok ortaklı şirketi, Dentsu Digital Holding olarak tek sahipli girişime çevirdi.

Publicis, daha önce Dentsu Razorfish’in hisselerinin %20’sini elinde tutuyordu. Satın almanın ardından ise Haziran’dan itibaren ajans yeniden markalaşma sürecinde Dentsu iX olarak anılacak.

Dentsu, bir açıklamasında ajansı, “Sofistike ve çeşitli ihtiyaçlara çözüm sağlayan özelleştirilmiş bir tek durak ajansı” olarak tarif ediyor. Yeni isim, “şirketin yenilikçi deneyimler yaratma arzusunu yansıtıyor”.

Dentsu iX’in Genel Müdürü Hidetoshi Tokumaru, Campaign Asia-Pacific’te satın almanın operasyon şartlarındaki bir değişiklik sonucu olmamış olduğunu ve bunun bir tam-hizmet ajansı olarak işlemeye devam edeceğini belirtti.

Fakat Tokumaru, iş geliştirme etkinliklerinin artık Dentsu Group’un dijital ajanslarla olan küresel iş ağıyla birlikte yürüdüğünü de ekledi. Tokumaru’ya göre iX, “yenilikçi deneyimi” temsil ediyor ve “insanlara, müşterilerin şirket veya toplumla olan tecrübe ve ilişkilerinden türemiş yeni değerler sağlama” düşüncesinden geliyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.