Dentsu Aegis Network ve GSÜ işbirliği

Galatasaray Üniversitesi, İletişim Fakültesi Reklam ve Halkla İlişkiler bölümü Medya Planlaması ve Uygulaması dersi için Dentsu Aegis Network ile ortak bir program oluşturdu.

Bu yarıyılın zorunlu bölüm derslerinden biri olan Medya Planlama ve Uygulama dersleri, en güncel alan ve pratik temel bilgileri öğrencilerle buluşturmayı hedefliyor. 2 saatlik 12 dersten oluşan program kapsamında, iletişim ve medya planlama temel bilgileri ile dijital iletişim ana başlıkları yer alıyor: TV, basın, radyo, sinema, açıkhava/ev-dışı medya planlama dersleri ve dijital mecralar, trendler, display, online video, mobil reklamlar, arama motoru optimizasyonu ve pazarlaması (SEO/SEM) ve sosyal medya. Dersleri Dentsu Aegis Network Grup ajanslarından konusunda uzman 11 profesyonel hazırlayıp sunuyor.

Bu dersler aracılığıyla öğrenciler iletişim ve medya planlaması nedir, markalar için nasıl bir yere ve öneme sahiptir, farklı mecra kullanımları için planlama ve uygulama nasıl işlev kazanmaktadır, ‘online’ ve ‘offline’  tüm mecralar için son gelişmeler, vb. konularda profesyonellerin bilgi ve deneyimlerinden kazanım elde etmek üzere tüm bu eğitim çıktılarına ek olarak, Dentsu Aegis Network ekibi tarafından belirlenecek proje konularında öğrencilerin grup ve/ya bireysel sunum hazırlıkları ile vize ve final sınavları değerlendirmelerini de içeriyor.

GSÜ ile ortak programın mimarlarından Dentsu Aegis Network Chief Digital Officer’ı Zafer Özçelik programla ilgili: “Grup olarak iletişim dünyasında akademik paydaşlarımızın önde gelen kurumlarından biri olan GSÜ ile kurduğumuz işbirliği, bizim için sektöre katkımız ve geleceğin iletişim profesyonellerini endüstriye kazandırmak açısından çok önemli bir girişim. Grubumuzun global sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde benimsediği başlıca alanlardan birinde, gönüllülük ilkesiyle hareket ettiğimiz ve gençleri desteklemek üzerine kurulu bu inisyatif –İletişim ve Medya Planlama dersleri, bu anlamda hem gurur ve mutluluk duyduğumuz, hem de büyük zevk aldığımız bir işbirliğinin ürünü oldu” sözlerini sarf etti.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.