Denny’s felaketzedelere mobil restoranla ulaşıyor

Amerikalı restoran zinciri Denny’s felaketzedelere mobil restoranla ulaşıyor, ihtiyaç sahiplerine bir masa ve sıcak yemek sunarak sorumluluğunu yerine getiriyor.

Özellikle doğal afetlerin ardından kurumların felaket bölgelerine ürün veya nakit yardımında bulunmaları yeni bir durum değil. Daha önce AB InBev’in bira kutularını suyla doldurup gönderdiğini, P&G’nin deterjan yardımıyla hijyen sağlamaya yardımcı olduğunu biliyoruz. Restoran zinciri Denny’s de yardım çalışmalarına 16 metrelik bir TIR’a kurdukları mobil restoranla katılıyor.

Mobil restoran, yangın ve kasırga gibi felaketler sonucunda zarar gören bölgelere gönderiliyor, hayatta kalanlara ve ilkyardım ekiplerine pancake, kahve, diğer gıda ürünleri ve içeceklerin servisini yapıyor. Denny’s mobil restoranının ilk kullanımı ağustos ayında, büyük bir bölgeyi etkisi altına alan yangınla mücadele etmeye çalışan Kuzey California’da gerçekleştirildi. Harvey ve Irma kasırgaları sırasında, iki haftalık bir süreçte 14.000 kişiye gıda yardımı sağlayan Denny’s, şimdi de Florence kasırgasından zarar görenlerin yardımına koşuyor.

Marka, yaratıcı ajansı EP+Co ile bir iletişim çalışmasına da imza attı. İnsanları bir araya getiren masaları odağına alan reklam filminde özel tasarlanmış mobil restoranın yapım amacı ve ulaştığı insanlar gösteriliyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.