DenizBank’a yeni reklam ve halkla ilişkiler grup müdürü

DenizBank’ın Reklam ve Halkla İlişkiler Grup Müdürlüğü görevine Dr. Yasemin Öngören getirildi. DenizBank Yönetim Hizmetleri Grubu Genel Müdür Yardımcısı Tanju Kaya’ya direkt raporlayacak olan Öngören, ekibiyle birlikte, kurumun reklam ve halkla ilişkiler stratejilerinin yapılandırılması, bu alandaki standardizasyonun daha üst seviyeye yükseltilmesinden sorumlu olacak.

Dr. Yasemin Öngören

Profesyonel iş yaşamına 1996 yılında Ekinciler Holding’de İletişim Uzmanı olarak başlayan Dr. Yasemin Öngören, 1997 – 2003 yılları arasında Capitol Ogilvy PR, Pronto PR ve ENPR gibi iletişim danışmanlığı ajanslarında Müşteri ve İş Geliştirme Direktörü olarak görev aldı; ulusal ve uluslararası birçok markanın iletişim stratejisinin oluşturulmasına liderlik etti.

2005’te Elginkan Holding bünyesindeki ECA-SEREL’e Reklam ve Halkla İlişkiler Şefi unvanıyla katılan Öngören, 2006 – 2011 yıllarında Akkök Şirketler Grubu Kurumsal İletişim Müdürü, 2011 – 2014 yılları arasında ise Abdi İbrahim Kurumsal İletişim Direktörü olarak görev yaptı. Abdi İbrahim’in 100. yılını kutladığı 2012’de, kamuoyunda büyük ses getiren ve birçok ödül alan Van Gogh Alive sergisinin iletişimini ve “Akılcı İlaç Kullanımı” kampanyasını hayata geçiren Yasemin Öngören, aynı yıl MediaCat tarafından “Türkiye’nin Fark Yaratan 10 İletişimcisi” arasında gösterildi.

Lisansını 1989 yılında İstanbul Üniversitesi’nde tamamlayan Dr. Yasemin Öngören, aynı üniversitenin iletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Anabilim Dalı’nda iletişim süreçlerini konu alan Yüksek Lisans ve kurumsal iletişim unsurlarından Finansal İletişim alanında doktora çalışması yaptı. Öngören’in Kurumsal İletişim Perspektifinde Finansal İletişim adlı bir kitabı ve kurumsal iletişim, finansal iletişim, kriz-gündem yönetimi ile iletişimde etik ve reklam eşdeğerlerinin kurumlar açısından kullanım alanları konularında akademik çalışmaları bulunuyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.